#1
Mrówka złodziejka, ogłoszona najmniejszą mrówką w Polsce, zawitała u mnie 14 sierpnia. Kolonia raczkująca z podrzuconymi poczwarkami do rójkowej królowej z tego roku, larwami królowej oraz pakiecikiem jaj Smile. Mrówki raczej aktywne, jednak co ja mogę powiedzieć po parunastu robotnicach Big Grin. Robotnice mają około 2mm ponieważ są z poczwarek  z dorosłej kolonii Smile.    
Kolonie umieściłem w probówce 10/100mm i połączyłem wężykiem do ściętego moczboxa z wypalonym otworem na wężyk Smile.


Stan kolonii:
Robotnic: ok. 18
Poczwarki: 0
Larwy: ok. 20
Jajka: może 5 
   
Larwy Smile




15.08.2018
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Od ostatniego wpisu nie wiele się zmieniło, jednak będę się starał dodawać posty systematycznie Smile.

Niestety 2 robotnice padły, nie wiem z jakiej przyczyny, raczej nie odbije się to na kolonii, ale przy 20 robotnicach każda z nich się liczy  Tongue .

Pewnego dnia na arenę wpadła mała ziemiórka, zignorowałem sytuację z myślą, że wyleci zanim nakryją ją furażerki, jakie było moje zdziwienie, kiedy zauważyłem samotną robotnice maszerującą ze sparaliżowaną muchówką w żuwaczkach Big Grin. Jest to jeden z niewielu gatunków w mojej hodowli używający żądeł do polowania.

Larwy zaczynają się przepoczwarzać w wyższe stadia jakimi są poczwarki, a królowa złożyła nowy pakiecik jajeczek Smile.

Stan kolonii:
Królowa:1
Robotnice: 18
Larwy: ok. 30
Jajka: ok. 15

A na koniec parę fotek Smile
   
Śliczne podrośniete larwy
   
Biała kupka jajeczek pod królową
   
I cały widok na kolonię Smile
23.08.2018
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Solenopsis geminata (tropical fire ants). Zapiski. BartTP 12 6,951 31 Sty 2020, 02:23
Ostatni post: BartTP
  Camponotus nicobarensis by STROUX STROUX 3 2,168 22 Lip 2019, 00:11
Ostatni post: STROUX
Lightbulb Plagiolepsis pygmaea by STROUX STROUX 0 1,235 23 Sie 2018, 12:02
Ostatni post: STROUX

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości