#1
Dzień dobry mam pytanie odnośnie mojej hodowli  lasius niger czy po kilku bądź kilkunastu latach moja kolonia będzie miała możliwość osiągnięcia pokaźnej liczebności w postaci kilkudziesięciu tysięcy osobników w odpowiednich warunkach bez stresujących sytuacji i bez straty w postaci ucieczki robotnic bądź jej śmierci w inny sposób.

Taką informację przeczytałem na Wikipedii cytując""Gdy kolonia osiąga dojrzałość i liczebność by wychować dużo królowych i samców, przystępuje do rójki i cały cykl sis powtarza. Maksymalne liczebności koloni tego gatunku sięgają kilku tysięcy robotnic w drugim roku od rójki. Ok 15-20 tyś. Robotnic z jedną królową w trzecim. Po dziesięciu latach kolonia może składać się nawet ze 100 tysięcy robotnic. Ta informacja jest w zakładce Biologia. Czy żeczywiście mogą osiągnąć taką liczebność ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Czy będzie miała szanse osiągnąć taką liczebność po kilku latach, to zależy od Ciebie Smile
Czy bez ucieczek robotnic, czy stresujących sytuacji ? Raczej wątpię Smile
Co do liczebności robotnic po 10 latach, to pewnie niepotwierdzone informacje.
Polecam najlepszy w sieci opis tego gatunku: http://wiki.mrowki.ovh/index.php?title=Lasius_niger
Odpowiedz
#3
Jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki to nie widzę przeciwskazań aby w twej koloni nie było wielu tysięcy robotnic.
Nie jest to trudny gatunek więc powinnieneś sobie z nim poradzić Wink
Pamiętać musisz iż zawsze można adoptować do koloni poczwarki co przyśpieszy ich rozwój. Dodam też iż pomimo tego iż gatunek ten jest tak popularny nie widziałem nigdy koloni w której było by ponad 3 tysiące robotnic. Wink
Odpowiedz
Podziękowanie od: Krzysztof Brzózka
#4
@Michał Skunka https://www.youtube.com/watch?v=9u-n0vGwkFo
Odpowiedz
Podziękowanie od: Krzysztof Brzózka
#5
(11 Sie 2018, 18:09)Michał Skunka napisał(a): Jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki to nie widzę przeciwskazań aby w twej koloni nie było wielu tysięcy robotnic.  
Nie jest to trudny gatunek więc powinnieneś sobie z nim poradzić Wink
Pamiętać musisz iż zawsze można adoptować do koloni poczwarki co przyśpieszy ich rozwój.  Dodam też iż pomimo tego iż gatunek ten jest tak popularny nie widziałem nigdy koloni w której było by ponad 3 tysiące robotnic. Wink
A ja widziałem w naturalny w środowisku na moje oko kolonia miała ok.40 tyś robotnic sam kopiec miał z 70 cm wysokości
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
To chyba nie Lasius niger Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poczwarki dla L. emarginatus od L. niger spirit 5 2,317 25 Lis 2023, 23:01
Ostatni post: Poncyriusz
  Doświadczenia związane z hodowlą Lasius emarginatus Thomson 5 3,159 05 Gru 2021, 02:40
Ostatni post: Robal
  Lasius flavus Kuper136 10 2,114 25 Lis 2020, 16:25
Ostatni post: Kuper136
  Choroba L. niger k.domoradzki 1 872 14 Lis 2020, 21:52
Ostatni post: KitApple
  Problem z przeprowadzką Lasius Niger little_star54 3 1,041 17 Cze 2020, 20:51
Ostatni post: little_star54

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości