#1
Witam,
Znalazłem dzisiaj pierwszą królową, proszę o pomoc w identyfikacji, jak coś więcej fotek na maila, z góry dziękuję Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Hej, niestety zdjęcia się nie załączyły. Spróbuj proszę edytować post i je dodać. Ewentualnie wstawić je w odpowiedzi do wątku.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
(12 Lip 2021, 13:31)Gdahuks napisał(a): Hej, niestety zdjęcia się nie załączyły. Spróbuj proszę edytować post i je dodać. Ewentualnie wstawić je w odpowiedzi do wątku.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Na moje oko - Lasius niger lub któryś z podobnych gatunków. Przydałby się rozmiar królowej wyrażony w milimetrach, by upewnić się, że to to.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
(12 Lip 2021, 13:45)Kowal napisał(a): Na moje oko - Lasius niger lub któryś z podobnych gatunków. Przydałby się rozmiar królowej wyrażony w milimetrach, by upewnić się, że to to.
Jak dla mnie 1 cm


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
To się zgadza z Lasius niger. Ma też charakterystyczne proporcje ciała - szerokie, rozbudowane plecy, małą głowę i wielki, tłusty odwłok.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
(12 Lip 2021, 22:06)Kowal napisał(a): To się zgadza z Lasius niger. Ma też charakterystyczne proporcje ciała - szerokie, rozbudowane plecy, małą głowę i wielki, tłusty odwłok.
dziękuję za pomoc, pozdrawiam
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
(13 Lip 2021, 08:46)rutkowski@onet.pl napisał(a):
(12 Lip 2021, 22:06)Kowal napisał(a): To się zgadza z Lasius niger. Ma też charakterystyczne proporcje ciała - szerokie, rozbudowane plecy, małą głowę i wielki, tłusty odwłok.
dziękuję za pomoc, pozdrawiam
a czy ta czarna błyszcząca to może Lasius fuliginosus?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#9
Tak, jest Lasius fuliginosus - kartonówka. Przypomnę, że jest to pasożytnicza królowa, dodatkowo jest to bardzo problematyczny gatunek w hodowli
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#10
Wink 
(13 Lip 2021, 14:05)Gdahuks napisał(a): Tak, jest Lasius fuliginosus - kartonówka. Przypomnę, że jest to pasożytnicza królowa, dodatkowo jest to bardzo problematyczny gatunek w hodowli
tak właśnie czytałem i zaraz zwracam jej wolność, pozdrawiam
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o pomoc w identyfikacji szonator 2 85 14 Cze 2023, 20:53
Ostatni post: szonator
  Prośba o identyfikację szonator 0 57 08 Cze 2023, 20:13
Ostatni post: szonator
  Prośba o identyfikację szonator 2 72 07 Cze 2023, 20:40
Ostatni post: szonator
  Proszę o identyfikację!!! Placulek 2 197 10 Sie 2022, 16:21
Ostatni post: Placulek
  Proszę o identyfikację!!! Placulek 8 353 01 Sie 2022, 19:01
Ostatni post: Kowal

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości