#1
Witam serdecznie wszystkich, jestem nowym uczestnikiem forum.
Od jakiegoś czasu zbieram informacje na temat hodowli mròwek z tego co czytałem i z moich planów co do hodowli potrzebuje rady odnośnie konkretnego gatunku ,jeśli byłby ktoś tak uprzejmy i wymienił  kilka spełniające pewne kryteria choć nie muszą być spełnione wszystkie 
Gatunek rodzimy lub egzotyczny 
1 wielkość kolonii docelowo czym mniejsza tym lepsza Smile
2 klasztorna 
3 kolonia monogeniczna
4 gnizdo ziemne 
5 co do wielkości mròwek to gniazdo o grubości 1 cm Dzięki Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Lasius niger. Chyba wszystko oprócz 1 się zgadza.  Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
No właśnie ,?takiej odpowiedzi się obawiałem .
A jak to jest z Manica rubida z pojedynczą królowa jeśli chodzi i wielkość kolonii??
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
(22 Sty 2021, 15:56)Mikołaj napisał(a): No właśnie ,?takiej odpowiedzi się obawiałem .
A jak to jest z  Manica rubida z pojedynczą królowa jeśli chodzi i wielkość kolonii??
Cześć
Spokojnie, jest dużo mrówek spełniających te kryteria.
Tetramorium caespitum
Lasius flavus
Lasius emarginatus
Lasius brunneus (wolało by zapewne korek niż ziemię)
itp.
Co do Manici rubidy to raczej odpuść ją na początek. Dość wolno się rozwija i królowe mają ponad 1 cm.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Eh...
1. Po polsku nie odmieniamy nazw łacinskich. Między innymi zeby nie wychodziły Manici i tego typu rzeczy Wink
2. Kolonie są monogIniczne bądź poligIniczne Wink
3. Co do gatunku to ciężko sprostać Twoim wymaganiom... Z gatunków, które spełniają wszystkie te kryteria to chyba tylko C. fallax (mowa o rodzimych gatunkach) chodź one pewnie bardziej by korek preferowały. Ewentualnie inne Campo typu turkestanus/fedtshenkoi/foreli.
Jak wpadnę na coś jeszcze to dam znać!
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Dziękuję za odpowiedź, już znalazłem idąc trochę na kompromis Camponotus aethiops ,teraz tylko znaleźć odpowiedni sklep.?
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wielkość wężyków dla mrówek mistrzou 3 1,438 08 Gru 2022, 19:47
Ostatni post: mistrzou
  Jak oszacować zapotrzebowanie żywieniowe kolonii mrówek mistrzou 3 1,439 25 Lis 2022, 02:23
Ostatni post: Kowal
  Rady odnośnie młodych kolonii Thomson 0 762 15 Cze 2020, 08:43
Ostatni post: Thomson
  Tworzenie poliginicznej kolonii M.Structor kamikatze9 5 2,201 06 Maj 2019, 21:23
Ostatni post: Revan

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości