#3
(16 Sty 2021, 23:53)Revan napisał(a): Cześć. Nie ma gatunków zimnolubnych. W niskich temperaturach metabolizm mrówek mocno zwalnia, dlatego w okresie jesienno-wiosennym, gdy temperatury są niskie mrówki hibernują i nie są aktywne. Można dogrzewać formikarium bez emitowania światła, np. matami albo kablami grzewczymi. Problem polega na tym, że musiałbyś umieścić całe formikarium w jakiejś przezroczystej obudowie i ogrzewać jej wnętrze. Taki inkubator. Gdy zaczniesz dogrzewać jakiś fragment gniazda, to przy niestabilnych warunkach temperaturowych Twojego warsztatu, będziesz miał ogromne problemy ze skraplaniem się wody wewnątrz formikarium. Z gatunków nadadzą się pewnie jakieś prostsze do utrzymania, pokroju Lasius niger, Tetramorium caespitum etc.

Wielkie dzięki za odpowiedź. Znajomy podsuną mi pomysł aby formikarium wstawić do niewielkiego akwarium i zalać w większości cieczą tak aby mieć dostęp od góry do areny. Ciecz można podgrzewać grzałką akwariową z termostatem. Pomysł wydaje się nie głupi ale chyba sobie odpuszczę kombinacje. Trochę poczytałem ostatnio i stwierdziłem że nie będę kombinował. Formikarium umieszczę w domu. Na kombinacje przyjdzie czas jak poznam trochę zwyczaje mrówek i zasady ich hodowli w formikarium.

A i jeszcze dodam że już zamówiłem Messor Barbarus + 20-30 robotnic. Czy te formikarium będzie ok dla tych mrówek?

Jestem wędkarzem. Czy na pokarm białkowy nadaje się biały robak, pinka bądź dżdżownica?

Myślę jeszcze nad Messor Barbarus Redhead, ale to dopiero jak nie schrzanię sprawy z tymi. Tylko widzę że w sprzedaży jest przeważnie sam królowa. Czy królową muszę trzymać w probówce, czy może mogę ją wpuścić do takiego samego formikarium ziemnego T a ona sobie wygrzebie norkę i tam odchowa pierwsze pokolenie?
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Wiadomości w tym wątku
Czy śą mrówki zimnolubne? - przez Cezary - 14 Sty 2021, 20:35
RE: Czy śą mrówki zimnolubne? - przez Revan - 16 Sty 2021, 23:53
RE: Czy śą mrówki zimnolubne? - przez Cezary - 17 Sty 2021, 09:57
RE: Czy śą mrówki zimnolubne? - przez Revan - 17 Sty 2021, 20:01
RE: Czy śą mrówki zimnolubne? - przez Cezary - 19 Sty 2021, 21:23

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mrówki w probówce Akinator 4 171 08 Cze 2023, 09:33
Ostatni post: Akinator
  Czy to poczwarki królewskie? PLrc 2 2,902 15 Lip 2021, 14:50
Ostatni post: PLrc
  Czy królowa f. sanguinea wytrzyma? PLrc 5 3,391 14 Lip 2021, 01:03
Ostatni post: Gdahuks
  Czy zimować Messor barbarus korek 7 5,680 28 Lis 2020, 01:42
Ostatni post: korek
  Formica - czy pod ochroną? janekMrówczarz 0 2,498 13 Cze 2020, 13:32
Ostatni post: janekMrówczarz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości