#1
Witam, zainteresowałem się hodowlą mrówek, ale mam parę pytań.
1. Czy lepsze na początek będą Messor Barrbarus czy Camponotus Nicobarensis? Poczytałem o dwóch tych rodzajach i nadal nie potrafię wybrać.
2. Ile żyje królowa jednego i drugiego gatunku w warunkach domowych bez zimowania? Też nie potrafię tego nigdzie znaleźć.
3. Czy ktoś jest w stanie napisać jakie największe formikarium będą potrzebować po tym roku czy dwóch? Czy takie formikarium o wymiarach 50x40x40cm będzie już wystarczające do końca żywota królowej? Zaobserwowałem takie formikarium u youtubera Reziego na youtubie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Co do wyboru gatunku- wybrać musisz sam, skoro poczytałeś o tych gatunkach, to znasz ich preferencje co do warunków, to czym się odżywiają, oraz znasz szczególne cechy danego gatunku takie jak: podział na kasty, tempo rozwoju, zdolność do ucieczek itp.
Musisz sam się zastanowić, co tak na prawdę Tobie odpowiada, i czego oczekujesz od hodowanego gatunku. Nikt nie może zdecydować za Ciebie Wink
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Królowa M. barbarus potrafi dożyć 20 lat. O C. nicobarensis jest bardzo mało informacji. Trudno ocenić. Ale pewnie też zdąży Ci się znudzić, zanim padnie śmiercią naturalną. 
Oba gatunki posiadają niemałe robotnice i tworzą liczne kolonie, więc gniazdo potrzebne będzie spore. Takie 50x40 może nie wystarczyć.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parę pytań od początkującego szonator 7 146 19 Maj 2023, 10:22
Ostatni post: Kowal

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości