#1
Witam, mam pewien problem z moimi koloniami mrówek, otóż chodzi o to że nie chcą przyjąć żadnych poczwarek ani z natury ani z własnej hodowli z innych gniazd albo wyrzucają je na śmietnik albo zjadają i tak robi kolonia Lasius niger, tetramorium caespitum i Myrmica cf. rubra tetraski mają liczebność ok.200 sztuk, nigerki 2,500 mniej wiecej osobników.jest ich tyle ponieważ mam je kilka lat już a wiem że jest ich tyle bo umiem wychwycić na oko ile jest robo w danej koloni. A chciałbym sobie podnieść liczebność tych kolonii a nie mogę, proszę o pomoc
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Jesteś pewien, że podrzucasz poczwarki tego samego gatunku (odpowiednio oznaczonego)? Niezwykle rzadko zdarza się, żeby robotnice nie przyjmowały poczwarek. Weź może trochę robotnic z aren (im więcej tym lepiej) i daj je na jakiś czas (np. na dobę) do probówek z nasypanymi poczwarkami. Później połóż probówki na arenach.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Rozumiem jak by to był inny nigerkopodbny gatunek ale z różnych gniazd podrzucalem poczwarki i też nic co nawet brałem poczwarki o 10 km oddalone od mojego podwórka i nic nie działa. Mało tego w tamtym roku podrzucalem z tych samych gniazd poczwarki i normalnie je brały, też miały dużo robotnic a w tym roku nic nie mogę dorzucić bo zaraz na śmietnik lądują
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości