#1
Złapałem dwie takie królowe i kompletnie nie wiem co to za gatunek, wyglądają na myrmicę ale one mają rójkę później, o ile dobrze pamiętam. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Przepraszam za brak zdjęcia ale na telefonie nie chce mi się załączyć

W każdym razie, królowa ma na oko jakieś 9- 10 mm. Jest ciemnoczerwona z czarną głową. Ma też podwójny stylik. Wiem że to niewiele informacji, ale jeśli to możliwe to bardzo bym dziękował za zidentyfikowanie tej królowej.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Z opisu i wielkości stawiałbym na Manica rubida, ale to tylko gdybanie, dopóki nie dostarczysz zdjęć. Wrzuć te zdjęcia na hosting np. Imgur i podeślij link do albumu/pojedynczych zdjęć właśnie z tego Imgura Smile
"Don't let someone else's opinion of you become your reality" #SheepyQuote

- Les Brown.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Ok, postaram się jutro dostarczyć to zdjęcie, ale i tak bardzo dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Jeżeli ma kolce na końcu tułowia, to Myrmica, jak nie, to Manica
"Don't let someone else's opinion of you become your reality" #SheepyQuote

- Les Brown.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Nie jestem w stanie zobaczyć kolców, ale wszystko wskazuje na myrmicę. Zmierzyłem ją i ma ona jednak 5 mm
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
https://imgur.com/AyFzz61
To jest najdokładniejsze zdjęcie jakie mogłem jej zrobić, wiem że jestem średnim fotografem, ale mam nadzieję że uda się z tego coś wyciągnąć.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
Moim zdaniem myrmica sp ze względu na wielkość.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
Tak to myrmica sp. .Tyle ze teraz jak spotkarz krolowa to ona nie jest po rojce tylko wedruje (z gniazda do gniazda). I SAMA NIE założy koloni.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#9
ok, w piątek wypuszcze ją tam gdzie ja znalazłem
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#10
Jeżeli już ją zabrałeś, to ją trzymaj. Nie masz pewności czy znajdzie swoje potomstwo, albo czy w ogóle ono jeszcze żyje. Z łapaniem półklasztornych królowych trzeba liczyć się z tym, że można osierocić jakąś kolonię/potomstwo. Swoją drogą Nowin, skąd Ci się wzięła teoria, że sama nie założy kolonii? Masz jakąś podstawę naukową, że tak twierdzisz? Bo półklasztorne królowe jak najbardziej potrafią wyprowadzić drugą turę potomstwa.
"Don't let someone else's opinion of you become your reality" #SheepyQuote

- Les Brown.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o identyfikację szonator 0 57 08 Cze 2023, 20:13
Ostatni post: szonator
  Prośba o identyfikację szonator 2 72 07 Cze 2023, 20:40
Ostatni post: szonator
  Proszę o identyfikacjie. Wojtek_1593 1 113 12 Lut 2023, 19:57
Ostatni post: Kowal
  Proszę o identyfikację!!! Placulek 2 197 10 Sie 2022, 16:21
Ostatni post: Placulek
  Proszę o identyfikację!!! Placulek 8 353 01 Sie 2022, 19:01
Ostatni post: Kowal

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości