#7
Czas na szybką aktualizację!
Po kolei:
D. rugosum:
Kolonie rozwijają się bardzo szybko! W obydwóch koloniach już są pierwsze robotnice!!! (Od jaja do robotnicy koło miesiąca)
   
W większej kolonii stale jest koło 25 poczwarek i tyle samo larw a jaj nie zliczę.
   
   
   
W mniejszej kolonii jest 7 poczwarek, jakieś 15 larw i tyle samo jaj. Taka liczba jaj sprawia, że kolonia przyjmuje bardzo duże ilości białka. Obydwie kolonie bardzo chętnie furażerują.
   
O. monticola:
Kolonia ma 4 larwy i około 15 jaj.
Są napchane na full więc trochę rzadziej jedzą ale jak już zgłodnieją to przepięknie polują na wylęg karaczana. Mogę na takie polowanie patrzeć godzinami. Szkoda, że trwa max kilka minut Sad
"Kilka" zdjęć z kolonii:
Lepsze zdjęcia pierwszej larwy:
   
   
   
Więcej larw:
   
   
Puszysta kulka/bakteria:
   
No i jajka w ilościach hurtowych:
   
   
   
   
Samotne Q znowu przeprowadziłem. Gdy zajrzałem do nich w poniedziałek okazało się, że w probówkach zrobił się syf. 
   
   
Postanowiłem więc przeprowadzić je do nowych probówek i dać im mini areny. Areny głównie po to by nie stresować królowych podawaniem karaczanów prosto do probówki oraz dla lepszej wentylacji. Za arenę posłużyły moczboxy. Wielkościowo są idealne ale mają jedną wadę czyli miarkę. Miarka jest wyryta w ściance i tworzy wypustki po których królowa się może wspiąć. W związku z tym na razie przykryłem je wieczkiem (nie zakręconym) i za niedługo kupię im lepsze pojemniki na areny. Wczoraj dostały po karaczanie na arenę, które chętnie konsumowały przez ponad dobę. To napawa mnie optymizmem i czekam na jajka :p
   
   
   
   
A. risii:
Kolonia dalej rozwija się swoim tempem. Na razie nie zauważyłem larw. Jedzą wylęg karaczana tureckiego a jaj przybywa (chyba).
Najlepsze zdjęcia jaj jakie udało się zrobić:
   
   
To tak naprawdę tyle jeżeli chodzi o tę kolonię.
Robotnica z karaczanem:
   
I zdjęcie królowej oraz robotnicy:
   
   
H. venator:
No i na koniec smutna wiadomość... Królowa niestety padła. Nie wiadomo dlaczego nagle doznała paraliżu dwóch kończyn i sporą część czasu czołgała się po arenie. Osierociła 2 robotnice i 7 jaj.
   
   
Bardzo mi się podobają te mrówki zarówno pod względem wyglądu jak i temperamentu dlatego myślę nad odchowaniem poczwarek z tych jaj a następnie zamówieniu drugiej kolonii z Chin i dołożeniu do niej tych poczwarek.
Niestety tak to bywa z mrówkami zwłaszcza tymi z Chin... Trzeba się z tym liczyć. I tak długo się obyło bez śmierci. Mam nadzieję, że pozostałe kolonie pozostaną ze mną jeszcze długi czas.
I kilka zdjęć królowej:
   
   
   
I to by było na tyle... Trwa teraz zamówienie z Chin więc jest to dobry im na zamówienie kolonii venatorów. Dodatkowo w Chinach odbyły się już rójki kilku gatunków więc może się skuszę na jakąś rójkową królową :p
Mam jeszcze prośbę. Otóż dostałem aparat z obiektywem macro co (w moim odczuciu) bardzo poprawiło jakość moich zdjęć. W związku z tym pstrykam ich od cholery.
I tu pytanie: czy mam wstawiać do dziennika więcej zdjęć? Mniej? A może trzymać się tego jak jest? Albo może ktoś ma prośbę o zdjęcie czegoś konkretnego?
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!!!
Link do pytań:
https://forum.antsofpoland.eu.org/Thread...nik%C3%B3w
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Wiadomości w tym wątku
Dziennik wykopków - przez Jan Pru - 08 Kwi 2020, 17:30
RE: Dziennik wykopków - przez Jan Pru - 14 Kwi 2020, 15:48
RE: Dziennik wykopków - przez Jan Pru - 17 Kwi 2020, 12:52
RE: Dziennik wykopków - przez Jan Pru - 18 Kwi 2020, 15:14
RE: Dziennik wykopków - przez Jan Pru - 23 Kwi 2020, 13:33
RE: Dziennik wykopków - przez Jan Pru - 03 Maj 2020, 21:30
RE: Dziennik wykopków - przez Jan Pru - 14 Maj 2020, 20:13
RE: Dziennik wykopków - przez Jan Pru - 28 Maj 2020, 23:42

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziennik Myrmica sp TerraAnts 0 96 24 Maj 2023, 16:40
Ostatni post: TerraAnts
  dziennik messor barbarus - igor igor 0 201 16 Lut 2023, 18:39
Ostatni post: igor
  Camponotus fedtschenkoi - dziennik hodowlany Nikovsky 1 203 12 Gru 2022, 19:36
Ostatni post: Nikovsky
  Pheidole pallidula-dziennik Patryk Ustich 0 179 22 Lis 2022, 15:07
Ostatni post: Patryk Ustich
Big Grin Monomorium pharaonis- dziennik faraonek AntsAndterra 2 1,281 21 Lis 2021, 13:43
Ostatni post: AntsAndterra

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości