#1
Cześć!
 
Te małe skurczybyki przeciskają się przez szczeliny od spodu areny. Nie ma jakiejś wielkiej emigracji jednak zawsze jakaś mrówka łazi po macie grzewczej. 

Arena - https://www.britishants.com/collections/...side-vents


https://zapodaj.net/638b971a66b39.jpg.html#code


Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że są areny dla mrówek "na gumki", jednak są. Także jakby normalnie przykręcić ściankę do ścianki na śrubki to wszelkie luzy się domykają i arena jest szczelna, w tym przypadku gumki jedynie trzymają całą konstrukcje a pheidole odgarnęły sobie piasek z podłogi i wychodzą. 

Zastanawiam się czy jest jakiś sposób aby uszczelnić tą arenę a jeśli nie to jaką by kupić w takim przypadku.

Proszę o pomoc.
Messor Barbarus
Pheidole Pallidula
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
daj sylikon w szczeliny
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Czytałem gdzieś o szkodliwości silikonu dla mrówek i że większe kolonie są zdolne przegryźć się na wylot. Druga sprawa to to że te szczeliny są naprawdę miniaturowe i ciężko byłoby tam wtrysnąć silikon.
Messor Barbarus
Pheidole Pallidula
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Silikon akwarystyczny po odparowaniu nie jest szkodliwy dla mrówek. Nie trzeba wtryskiwać go w szpary. Wystarczy je zakleić po stronie zewnętrznej. Mrówki mogą wygryźć silikon, ale tylko wtedy, gdy jest gruba warstwa i łatwo się dostać, a nie w jakichś mikroszczelinkach. Kup sobie zwykłą arenę szklaną z np. https://www.antkeeper.pl/
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Zamówiłem polecony przez Ciebie silikon, mam nadzieje że się sprawdzi. Co do podanej przez Ciebie areny to posiadam podobne formikarium z ant center. Na rantach pokrywki jest coś co ma tłumić drgania przy zamykaniu pokrywki a może uszczelnić formi, wygląda jak galaretka, niestety przez to pokrywka jest minimalnie nie równa co dla Pheidoli już wystarczy. W sumie mam 4 różne formi i żadne z nich się nie nadaje.
Messor Barbarus
Pheidole Pallidula
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Ta galaretka to jest cienka warstwa silikonu. Ja miałem dwie areny tego typu i były bardzo szczelne. Musiałeś trafić na wybrakowany egzemplarz.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
Skoro polecasz żeby kupić to myślę że rzeczywiście się zdecyduje na ten egzemplarz, nic ciekawszego nie znalazłem w necie. Problem jest taki że mieszkam w UK i do każdego zakupu muszę doliczyć 100zł za wysyłkę, ale potrzebuje jeszcze parę rzeczy więc pół biedySmile. Tą arenę zostawię dla Messorów a Pheidole tymczasowo pójdą do śniadaniówki wysmarowanej fluonem.
Messor Barbarus
Pheidole Pallidula
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pheidole nie jedzą Gandalf_white 8 1,549 25 Kwi 2020, 10:33
Ostatni post: Gandalf_white

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości