#1
na  samym początku chciał bym się  przywitać siema wszystkim jestem nowy 
czy  taki  styro  box  własnej  roboty  wystarczy na utrzymanie odpowiedniej temp. do rozwoju kolonii  Messor barbarus  
na chwile obecna jest 25-26 s  kupie mate  jak kolonia  się  rozwinie aby ogrzewac  gniazdo 
nie  mogę  dodac  zdjęcia  
a  wiec wytlumacze jest to kostka  styropianu  100x100x200 mm  z zrobiona  dziura na  probowke  
dodam  ze chce przesiedzic do probowki 200x25 mm 
mam  zamiar  sam  zrobić   gniazdo   i  arene  dlatego  wstrzymuje   się  z   zakupem 
z  góry  dzięki  za  pomoc
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Nie baw się z żadnymi styropianami bo to zbedne...
A tym bardziej mata grzewcza jest zbedna
Kup zwykły kabel grzewczy i umieść go NA PROBÓWCE. ważnym jest aby kabel przebiegał prostopadle do probowki mrówki wtedy same sobie wybiorą w którym miejscu będą mieć idealne warunki.
Możesz też zrobić w probowce komory z korka wtedy będzie jeszcze lepiej.
A jak nie masz na razie kabla to dogrzewaj lampka z zwykła żarówka też daje temperaturę nawet powyżej 30oC
Tylko musisz wiedzieć jaka masz. Temperaturę więc obok połóż termometr i tyle xD
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Tutaj jest opisane jak ogrzewać probówkę z mrówkami. https://forum.antsofpoland.eu.org/Thread-Jak-ogrzewa%C4%87-pr%C3%B3b%C3%B3wk%C4%99-z-mr%C3%B3wkami
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
korek napisał(a):Tutaj jest opisane jak ogrzewać probówkę z mrówkami. https://forum.antsofpoland.eu.org/Thread-Jak-ogrzewa%C4%87-pr%C3%B3b%C3%B3wk%C4%99-z-mr%C3%B3wkami

wiem   czytałem ten post chodzi mi o trzymanie  temp.tymczasowo  tydzień gora   dwa
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mrówki w probówce Akinator 4 171 08 Cze 2023, 09:33
Ostatni post: Akinator
  Przegrody w probówce - jak i po co? Quebracho 0 1,389 29 Gru 2019, 02:38
Ostatni post: Quebracho
  Wysychająca wata w probówce? Lasnig 5 1,938 21 Lip 2019, 20:47
Ostatni post: FrancioG
Photo Podróż mrówek w probówce czy formikarium Krzysztof Brzózka 4 2,535 24 Mar 2019, 11:00
Ostatni post: AntKeeper.pl

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości