#1
Cześć, witam was w pierwszym moim dzienniku tutaj na forum, chciałbym opisac sytuacje u moich mrówek, które dziś mi przyszły, a mianowicie są to Manica Rubida.
Szczerze to są to moje drugie mrówki, lecz pierwszą nie traktowałem poważnie. O Manice marzyłem praktycznie od samego początku mojej przygody, no I wkońcu ją mam  Wink
Przejdźmy więc może do dziennika

27.11.2019
Stan kolonii to Królowa, 8 robotnic i kilka sporych larw  Smile Leżały troche w chłodzie więc po Grudniu mam zamiar już je zimować przez 2 miesiące.
Zainteresowania miodem i karaczanem tureckim zero.
Mrówy dostały nową czystą probóweczkę z przegródką z korka i przeniosły sie szybko. 
Na ten czas nic ciekawego sie nie dzieje. Może coś ?  Big Grin
Jako też, że cenie tą kolonie bardzo, to mam zamiar wymyślić imię dla królowej. Dam znać w nastepnym Update Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
29.11.2019

Na noc zostawiłem kilka rodzajów węglowodanów na sreberku na arenie, przed snem nie było za dużo entuzjazmu, 1 mrówka spróbowała tylko miodu.
Dziś rano zauważyłem, a, czekajcie... nie powiedziałem co im dałem :p 
Do wyboru mieli miód, miód z wodą, cukier oraz cukier z wodą. Co zauważyłem rano? 
Cukier z wodą został zasypany piaskiem, a więc śmiało mogę powiedzieć że najbardziej lubia cukier z wodą, potem miód a na końcu cukier i miod z wodą.
Oprócz tego raczej nic sie nie dzieje, teraz jak patrzę widzę fajne zjawisko, a mianowicie robotnica położyła muszkę na larwie, a ona ją najpewniej konsumuje Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Manica rubida Hubert 9 3,430 16 Kwi 2023, 18:00
Ostatni post: Hubert
Photo Wścieklica dorodna (Manica rubida) – słodkie_ciacho slodkie_ciacho 5 416 19 Mar 2023, 19:15
Ostatni post: slodkie_ciacho
  Manica rubida Skrask 0 128 03 Paż 2022, 20:05
Ostatni post: Skrask
  Messor Barbarus - pierwsza królowa Zenith 0 905 16 Gru 2020, 12:55
Ostatni post: Zenith
  Dziennik Manica rubida - Formiariusz Maniexa Maniex 7 2,309 21 Cze 2020, 19:53
Ostatni post: Maniex

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości