#1
Hej,
Jakie gatunki mrówkę polecilibyście do wiwarium tropikalnego? Głównie chodzi o to żeby stawiała opór im zapora z talku i fluonu i może żeby nie rozwijały się nad wyraz szybko (miałem divesy i ich roczny przyrost był aż przerażający)
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi!
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Nie znam się za bardzo ale chyba nadadzą się jakieś ponerinae
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Fluon nie działa przy dużej wilgotności, więc jeśli tropikalne = masa podlewanych roślin + zamknięta arena, to jako bariera odpada. Na rancie może da radę. Jeśli o mrówki chodzi, to raczej trzeba patrzeć na gatunki z Azji, albo czasem coś trafia się z Am. Południowej, i tak najlepiej wyszukiwać w sklepach. Możesz się pokusić o jakieś wspomniane Ponerinae, typu Odontoponera transversa, ale to jest z reguły wykopane i oblepione roztoczami.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Na rancie tym bardziej nie da rady, bo woda z podgrzewanej areny będzie parować i skraplać się na rancie, szczególnie teraz, gdy mamy w mieszkaniach nieco chłodniej. Co do gatunku - nada się większość tropikalnych (czyli tych, które żyją w dżunglach i lubią wysoką wilgotność). Inna sprawa, że to pewnie będą wykopki, więc przy takiej wilgotności należy się spodziewać natychmiastowej epidemii roztoczy na mrówkach.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Potwierdzam. Suszyłem niedawno arenę dla Pheidole pallidula na kablu grzewczym i para skraplała się na rancie. 
Olej sprawdziłby się jako bariera w tym wypadku, gdyby nie to, że mrówki go momentalnie obkleją czym się da i uciekną Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mrówki z Paragwaju KitApple 2 664 12 Kwi 2022, 21:22
Ostatni post: Drwal
  Mrówki nie chcą jeść Boxerek xd 16 5,252 27 Sty 2020, 20:22
Ostatni post: BartTP

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości