#41
W jaki sposób przerobił Pan to formikarium https://anthillshop.pl/pl/p/Zestaw-gniaz...ec-Z03/215 i czy mógłbym prosic o zdjęcie całości ? Pozdrawiam
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#42
Witaj.
Powycinałem komory na przestrzał nożykiem do tapet. 
I nie Panuj mi tu Smile

Łap film
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#43
Czy mrówką nie przeszkadza brak zaciemnienia czy odpowiednio zakrywasz z obu stron to gniazdo ? I rozumiem że grzanie tylko kablem wchodzi w grę ? Jestem pozytywnie zaskoczony możliwością obserwacji w takim formi Big Grin
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#44
Nie dogrzewam Polskich mrówek. No i nie zasłaniam. Stoją przy ścianie za areną więc mają tam delikatny cień.
Jeżeli chcesz swoje dogrzewać, to możesz tak jak napisałeś kablem. Możesz też przykładać mate grzewczą, ale do maty polecam termoregulator.
Odpowiedz
Podziękowanie od: kamikatze9
#45
Cześć,

mam kolonie M. capitatus i zastanawiam się czy je zimować - wiele źródeł podaje różne informację. Jak robisz ze swoimi Messorami barbarus i capitatus? Jakie temperatury utrzymujesz w sezonie i w okresie zimowym?

Pozro Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#46
Cześć.
Ja nie zimuje południowoeuropejskich mrówek w ogóle. Nie mam po prostu gdzie.
Staram się utrzymywać temperaturę około 26°C w małej części gniazda.
No i wyłączam im to ogrzewanie na jakiś czas w zimie, co pozwala królowym trochę odpocząć.
Wiem że królowa będzie krócej przez to żyła. Ale i tak zakładam że skoro królowa żyje około 20 lat w przypadku Messor barbarus, to bez zimowania powinna pociągnąć około 18. Do tego doliczmy intensywną eksploatacje co i tak da nam z 15 lat życia koloni. Także nie wiem kto pierwszy opuści ten padół, ja czy moje mrówki. Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#47
(06 Lis 2019, 11:13)korek napisał(a): Cześć.
Ja nie zimuje południowoeuropejskich mrówek w ogóle. Nie mam po prostu gdzie.
Staram się utrzymywać temperaturę około 26°C w małej części gniazda.
No i wyłączam im to ogrzewanie na jakiś czas w zimie, co pozwala królowym trochę odpocząć.
Wiem że królowa będzie krócej przez to żyła. Ale i tak zakładam że skoro królowa żyje około 20 lat w przypadku Messor barbarus, to bez zimowania powinna pociągnąć około 18. Do tego doliczmy intensywną eksploatacje co i tak da nam z 15 lat życia koloni. Także nie wiem kto pierwszy opuści ten padół, ja czy moje mrówki. Smile

Super, bałem się że mrówki mogą po pewnym czasie wpaść w stagnację i czekać na zimowanie Big Grin Moje Messory też trzymam w 26 °C i planuję na zimę dać pod drzwi balkonowe gdzie jest 20°C. Zobaczymy co przyniesie ten eksperyment Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#48
Daj znać jak poszło po zakończeniu eksperymentu Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#49
Piękna jest ta nowa arena. Niezagracona i jasna, przez co na zdjęciach wydaje się dużo większa niż podane wymiary. Czerwony piach prezentuje się świetnie. Może też takiego użyję następnym razem.
Czy to na pewno korzeń wrzośca na nowej arenie? I powiedz mi jeszce proszę, co to za roślina na starej odświeżonej arenie na zdjęciu z wpisu z 28 kwietnia?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#50
Wkradł się błąd Smile Ten korzeń to red moor. A ta roślinka o którą pytasz, to krzew rosnący przy chodniku z którego zerwałem sobie gałązkę Smile Nie wiem niestety jak się nazywa.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytania do dzienników Kowala Kowal 9 1,097 21 Lut 2024, 14:49
Ostatni post: spirit
  MM - mój miszmasz - pytania Michał Michlewicz 15 4,709 18 Sty 2024, 03:07
Ostatni post: Poncyriusz
Star Pytania do dzienników. Quettlu 0 117 17 Lut 2023, 14:03
Ostatni post: Quettlu
  Camponotus fedtschenkoi - pytania do dziennika Nikovsky 0 116 12 Gru 2022, 00:29
Ostatni post: Nikovsky
  Pytania Manica rubida Skrask 0 111 03 Paż 2022, 20:23
Ostatni post: Skrask

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości