#4
O Dzień dobry!
Dzisiaj wpis będzie niestety bez zdjęć, jednakże w następnym zadbam o nie.

15.07.2019
U dwóch królowych Pheidole pojawiły się pierwsze robotnice. Wychowanie ich zajęło królowym około 27 dni, więc całkiem szybko. U pozostałych królowych, które trzymam oddzielnie również pojawiły się pierwsze robotnice tego samego dnia. 

Do koloni z dwoma królowymi podłączyłem mikro arenę, którą znalazłem podczas sprzątania pokoju. Postanowiłem nakarmić pierwszy raz tą kolonię. Na podłączoną mikro arenę położyłem trzy kawałki mącznika, jedna z robotnic przeciągnęła jeden z kawałków do wężyka łączącego mikro arenę z próbówką.

16.07.2019
W koloni pojawia się coraz więcej młodych, niewybarwionych malutkich robotnic. Robotnice nanitic u Pheidole są naprawdę małe - są wielkości robotnic mrówek faraonek (Monomorium pharaonis) lub nawet mniejsze. Agresji nadal żadnej nie zaobserwowałem.

Niestety, ale przez złe ogrzewanie próbówki lekko skropliła się w niej woda. Postanowiłem lekko zmienić położenie próbówki, a problem znikł.

17.07.2019
Robotnic cały czas przybywa - jest już ich około 15-20. Jest to połowa potomstwa nanitic, więc zapewne jak wszystkie poczwarki zostaną otworzone robotnic nanitic będzie około 30-40. Postanowiłem zabrać kawałki mącznika młynarka z mikro areny oraz ten kawałek, co robotnice zaciągnęły do wężyka. Po posprzątnięciu tych kawałków, podałem im na mikro arenę malutką kropelkę miodu oraz kolejne trzy kawałki mącznika młynarka. Robotnice głównie zainteresowane są miodem, ale także od czasu do czasu skubią mącznika. Cały czas zero jakiejkolwiek agresji.

Pozdrawiam! Big Grin
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Wiadomości w tym wątku
RE: 2 królowe Pheidole pallidula - dziennik - przez Kievg8 - 17 Lip 2019, 15:04

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziennik Myrmica sp TerraAnts 0 106 24 Maj 2023, 16:40
Ostatni post: TerraAnts
  dziennik messor barbarus - igor igor 0 215 16 Lut 2023, 18:39
Ostatni post: igor
  Camponotus fedtschenkoi - dziennik hodowlany Nikovsky 1 213 12 Gru 2022, 19:36
Ostatni post: Nikovsky
  Pheidole pallidula-dziennik Patryk Ustich 0 188 22 Lis 2022, 15:07
Ostatni post: Patryk Ustich
Big Grin Monomorium pharaonis- dziennik faraonek AntsAndterra 2 1,294 21 Lis 2021, 13:43
Ostatni post: AntsAndterra

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości