#21
Sklep ameisen-exotic-welt.de
======================================================

Tak, tak! Lepszych towarów nie znajdziesz na całej planecie! ― Adum Larp

Sklep oferujący gatunki egzotyczne, który najprawdopodobniej pojawił się stosunkowo niedawno. To, co wyróżnia go spośród wszystkich dotychczas znanych, to prowadzona polityka. Według zapewnień sklepu, z którymi zapoznajemy się na stronie głównej, każda oferowana kolonia została założona przez młodą, rójkową królową, złapaną po locie godowym. Właściciele gwarantują, że kolonie wykopane nie wchodzą absolutnie w grę. Na chwilę obecną oferta obejmuje jedynie gatunki z Ameryki Południowej. Sam ze sklepu jeszcze nie korzystałem, ale gdy tylko pojawi się tam jakiś interesujący mnie gatunek, to z całą pewnością go kupię. Żeby zapoznać się z całą ofertą dostępnych gatunków, należy wejść w zakładkę ANTS. Póki co oferta nie jest zbyt bogata, ale mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni i ambitne założenia sklepu zostaną docenione przez hodowców.

[ameisen-exotic-welt]
======================================================

[Chcę zadać pytanie]
Odpowiedz
Podziękowanie od: Fred
#22
Atta sexdens |Dzień: 1176

======================================================
Status kolonii: Sprzedana.
Królowa: Ulokowana na powierzchni grzyba.
Potomstwo: Szacowana liczba robotnic 8-10 tys. / ogromna ilość larw i poczwarek / śmiertelności robotnic niewielka.
Temperatura/wilgotność: 23-24°C / 85% (czuj. 1); --°C / --% (czuj. 2) - Uszkodzenie czujnika nr 2.
Część gniazdowa: 4x pojemnik 1.2 L (168 x 109 x 105 mm) + 2x pojemnik 1.7 L (168 x 109 x 145 mm).
Pokarm: Jabłka, gruszki, pomarańcze, mandarynki, płatki owsiane i kukurydziane, rozwodniony miód.
======================================================

Kolonia była ze mną 3 lata, 2 miesiące i 19 dni. Niezmiennie w dobrej kondycji. Nadeszła więc pora, aby trafiła w inne ręce, i tak też się stało 14 maja 2019 roku. Mam nadzieję, że będzie długo cieszyć nowego nabywcę.
======================================================

Zdjęcia pamiątkowe.
         
======================================================

[Chcę zadać pytanie]
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#23
Opis gatunku: Crematogaster scutellaris
======================================================
 
Witaj, młody uczniu. Przychodzisz szukać wiedzy o przeszłości? — Mistrz Dorak
 
Przed laty dość często spotykany w hodowli, później mocno zapomniany i niedoceniany. Choć nigdy go nie posiadałem, to zawsze uważałem za gatunek ciekawy. Właśnie dlatego postanowiłem o nim trochę przypomnieć…
 
Crematogaster scutellaris jest stosunkowo powszechnym gatunkiem zamieszkującym przede wszystkim ciepłe obszary wokół (…).
Dalsza część artykułu na: http://wiki.mrowki.ovh/index.php?title=C...cutellaris
======================================================
 
[Chcę zadać pytanie]
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości