#1
Gdyby komuś nasunęły się jakieś pytania do tego wątku: https://forum.antsofpoland.eu.org/showth...hp?tid=252 zapraszam do zadawania ich tutaj.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
To S. invicta na fotce? Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Tak jest. :-)
W tej chwili mam drugą kolonię. Pierwsza straciła królową przy około 30-40 tys. robotnic. Druga jest obecnie niewielka (myślę, że nieco ponad 2 tys.), ale rozrasta się sporo szybciej, niż poprzednia, także mam nadzieję, że nie podzieli jej losu.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
To może Cię zainteresuje mój dziennik S. geminata: https://forum.antsofpoland.eu.org/showth...hp?tid=168
Wink
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Michał co to za Camponotus na szpilce ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Widziałem dziennik S. geminata - piękna kolonia! Nie wykluczam, że ten gatunek kiedyś i u mnie zawita, ale na tę chwilę jeden tak ekspansywny wystarczy, bo i inne miejsca wymagają w sumie niemało...

Na szpilce Dinomyrmex (kiedyś faktycznie Camponotus) gigas.
W wolnej chwili machnę jakiś dłuższy post nt. "martwej natury" i trochę napiszę co tam trzymam w zbiorach, jak się do tego zabrać i w ogóle po co.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
Widzę, że masz "spust mrówkowy" większy od korka. Smile 20 kolonii - i to w niedługim czasie, no, no. Smile Bardzo interesujące gatunki.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
Tak z ciekawosci - gdzie dorwales ten "kieszonkowy akryl"?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#9
BarTP - no tak, trochę się nazbierało. ;-) W planach rozszerzenie maksymalnie o jakieś 2-3 kolonie, ale wiadomo, że różnie to bywa...

MdC - mam od człowieka z Polski, choć już nie pamiętam nazwiska... Oryginalnie konstrukcja z Węgier, stąd: https://www.youtube.com/watch?v=Rrm5CslItNE - jestem prawie pewien, że mój egzemplarz to ten z filmu, w którym siedzi C. truncata (kolor wypełnienia inny, bo zmieniłem). Ogólnie konstrukcja ciekawa, zwłaszcza do takich celów, do jakich jej używam, czyli do edukacji, ale wymaga bardzo, bardzo częstego nawadniania - a tego nie lubię.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#10
Ode mnie kupił Michał ten akryl Smile. Tak to jest ten sam z tego filmiku, dostałem go w gratisie z mrówkami zanim pojawił się w ofercie. Aczkolwiek czy to jest ten sam egzemplarz to nie wiem Smile. Ja dostałem z kolonię z robotnicami, nie samotną królową.
Acromyrmex octospinosus, Crematogaster scutellaris, Camponotus lateralis, Camponotus barbaricus i wiele innych  Rolleyes

Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytania do dzienników Kowala Kowal 9 1,071 21 Lut 2024, 14:49
Ostatni post: spirit
Star Pytania do dzienników. Quettlu 0 111 17 Lut 2023, 14:03
Ostatni post: Quettlu
  Camponotus fedtschenkoi - pytania do dziennika Nikovsky 0 108 12 Gru 2022, 00:29
Ostatni post: Nikovsky
  Pytania Manica rubida Skrask 0 104 03 Paż 2022, 20:23
Ostatni post: Skrask
  Pytania - Harpegnathos venator mitzy 1 127 16 Wrz 2022, 09:02
Ostatni post: Messbar

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości