#1
Witam. Mam pytania dotyczące wymiarów gniazda. Chodzi mi o Messor barbarus i Camponotus ligniperda w gnieździe pionowym. Czytałem, że najlepiej żeby gniazdo miało grubość długości królowej. Dla messorki to ko 1.5cm? Z tego co widzę ludzie trzymają je w gniazdach 1cm. Jaka grubość była by najlepsza dla gmachówek?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Messorki 1cm, gmachówki teoretycznie powinno być 1,5-2cm. Jednak 1cm w rzeczywistości będzie dobry. W tak grubych gwiazdach (1,5-2cm) mrówki się wkopują od środka i nic nie widać.

1cm jest bardzo uniwersalny i pasuje dla większości gatunków. Szukając odpowiedniej grubości dla gniazd pionowych trzeba patrzeć na to czy królowa da radę się swobodnie obrócić. Camponotus ligniperda, mimo że królowa jest spora to powinna dać sobie radę Smile.
Acromyrmex octospinosus, Crematogaster scutellaris, Camponotus lateralis, Camponotus barbaricus i wiele innych  Rolleyes

Odpowiedz
Podziękowanie od: korek
#3
Kurka, z pomiarów to sam odwłok królowej ma 1cm i do tego jest nabrzmiały jak balon. Mam nadzieję, że nie pęknie przy obracaniu Wink
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Materiały i technika budowy gniazda wujo 26 9,157 26 Lut 2023, 14:08
Ostatni post: Murthag91
  Szczelność gniazda - Messor barbarus Matt 7 2,670 02 Mar 2020, 01:23
Ostatni post: Revan
  Budowa gniazda dla Tetramorium sp. STROUX 1 1,838 18 Lut 2019, 22:03
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości