#1
Witam, około  miesiąc temu zakupiłem na allegro kolonie messor barbaruss q+45 robotnic , kolonia przybyła do mnie w trochę chłodniejszy dzień (0-2°) odgrzewalem je przez około 8-10 h w temperaturze około 14-16 ° przy okazji wypuściłem je na mala arenę z pudełka po lodach , by mogły się rozruszać (były bardzo ściśnięte w tubce ) szybko wynosiły zjedzone nasiona , i kilka martwych robotnic (około 7 ) ale po transporcie w takim ścisku wydawało mi się to normalne , po ogrzaniu wpuściłem je do pierwszego gniazda (pierwsze zdjęcie) około dzień po przeprowadzce umarł pierwszy major ,przez cały dzień był bardzo aktywny , ale pod wieczór znalazłem go jak leżał prawie bez ruchu ,od czasu, do czasu poruszając odnóżami,następnego dnia przeprowadziłem mrówki do mniejszego gniazda , i dałem większą arenę (trzecie zdjęcie ) i skontaktowałem się z osobą od której kupiłem mrówki , poradził mi zapewnić mrówkom różnego rodzaje kamienie na arenie , polewanie większych woda(żeby utrzymać wilgoc na arenie , i pilnowanie wilgoci w gnieździe) zastosowałem się do porad , niestety z tygodnia na tydzień traciłem coraz więcej mrówek (około 3 na tydzień) niestety moja królowa ma dopiero larwy , więc nie zastępuje jeszcze umierających robotnic , liczę na waszą pomoc , i dziękuję @korkowi za powiedzenie mi o tym forum .


Link do zdjec
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Przydałyby się te foty. 
Messor barbarus nie lubią wilgoci. To sucholubne mrówki. Wodę powinny mieć w probówce na suchej jak pieprz arenie. 
Napisz co jedzą, jaką mają temperaturę. I pokombinuj z tymi fotkami. Dodaj gdzieś na jakimś serwerze zewnętrznym i tu wklej linki lub dodaj tutaj jako załączniki. Tylko rozmiar zdjęcia nie może przekraczać 800 kb.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Karmie je sezamem, nasionami lnu ,i mieszanka nasion która kupiłem do nich przy zakupie koloni , nie dogrzewam ich jeszcze bo nie sięga mata grzewcza na ich arenę ale temperatura w domu wynosi 24-25° w dzień i 18-20 °w nocy więc powinny wytrzymać jeszcze parę dni zanim kupię inną matę . możliwe że znalazłem zabójcę , wczoraj wieczorem nalałem im trochę wody na kamienie , a dzisiaj rano znalazłem w ich okolicy martwe minory . Czy to może byc bezpośrednim powodem ich śmierci?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Nie lej wody na arenę. Podawaj też zabite owady karmowe.
Temperatura w gnieździe powinna wynosić około 26 °C.
Co z tymi zdjęciami ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Podaję meszki o których zapomniałem wspomnieć , o polewaniu już wiem, ale wczoraj nie wiedziałem , kliknij "link do zdjęć" w pierwszym poście który przeniesie cię do flickers
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Nawadniasz im to gniazdo ?
Arena ma jakąś wentylacje ?
Grzej kawałek gniazda.
I jak coś to na górze masz przycisk Czat.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
Gniazdo nawadniam , arena ma pokrywkę , ale jej nie używam bo moim messorkom nieszczególnie wychodzi wspinanie się po jej scianach , ogrzewanie rozpocznę w środę , bo wtedy przyjdzie mi kabel grzewczych
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mrówki w probówce Akinator 4 171 08 Cze 2023, 09:33
Ostatni post: Akinator
Exclamation Problem z królową Messor Barbarus! Pilne! Proszę o pomoc! Anonimowy1979 1 2,981 30 Cze 2022, 19:18
Ostatni post: Woolfy05
  Messor Barbarus światło/pokarm patryk1995r 1 2,786 15 Mar 2021, 14:15
Ostatni post: kandarpl
  Czy śą mrówki zimnolubne? Cezary 4 2,255 19 Sty 2021, 21:23
Ostatni post: Cezary
  Czy zimować Messor barbarus korek 7 5,680 28 Lis 2020, 01:42
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości