#11
Panowie a od ilu robotnic można wpuścić małego pająka do areny?
pajączek ma zaledwie 5 mm długości a z rozstawem nóg maksymalnie 1 cm.
Mogę na tą moją kolonię czy zje mi mrówki wszystkie?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#12
Może zabić kilka lub nawet całą konie jeśli ulokuje się w dogodnym miejscu, gdzie robotnice nie maja dostępu. Na przykład na pokrywie areny. A tak na poważnie to zaopatrz się w owady karmowe. Taki pająk może mieć pasożyty lub przenosić choroby.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#13
Miałeś rację Korek - mrówki zaczęły się rozwijać. 
Tylko mącznika nie lubią Sad
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#14
Bo mącznik nie jest smaczny Smile Kiedy będą naprawdę potrzebować więcej białka dla larw, to go zjedzą. Oczywiście podawaj im kawałek, nie całego. A jeżeli chcesz, to możesz urozmaicić im dietę białkową, podając świerszcze i karaczany które chętniej zjadają. 
Nie jest to konieczne, ale z pewnością takie urozmaicenie korzystnie wpłynie na mrówy.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#15
Ja kiedyś (wieczorem) dałem moim mesorom trochę gotowanego jajka. Po jakimś czasie wszedłem po coś do pokoju , zaświeciłem światło i zobaczyłem, że nawet królowa z probówki wyszła i jajko wcinała.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#16
(17 Paż 2018, 16:26)Malt napisał(a): Ja kiedyś (wieczorem) dałem moim mesorom trochę gotowanego jajka. Po jakimś czasie wszedłem po coś do pokoju , zaświeciłem światło i zobaczyłem, że nawet królowa z probówki wyszła i jajko wcinała.

Żółtko też?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#17
Tak, ukroiłem taki kawałek, ze było białko i żółtko. Ale wydaje mi się, że bardziej białko wcinały.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#18
Można dać mrówkom jajko. Ale należy pamiętać, że nie zastąpi ono owadów.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#19
(17 Paż 2018, 17:30)korek napisał(a): Można dać mrówkom jajko. Ale należy pamiętać, że nie zastąpi ono owadów.

Dzięki.
Odnośnie gniazda - lepiej w późniejszym okresie mieć gniazdo akrylowe z nawilżaniem gipsowym czy gąbkowym?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#20
M. barbarus są sucholubne, wystarczy gąbka. Jeśli jednak zdecydujesz się  na gipsową wylewkę, to wybierz takie gniazdo w którym ten gips jest zabezpieczony przed mrówkami.
Odpowiedz
Podziękowanie od: Tef


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Problem z królową Messor Barbarus! Pilne! Proszę o pomoc! Anonimowy1979 1 2,981 30 Cze 2022, 19:18
Ostatni post: Woolfy05
  Messor Barbarus światło/pokarm patryk1995r 1 2,786 15 Mar 2021, 14:15
Ostatni post: kandarpl
  Czy zimować Messor barbarus korek 7 5,680 28 Lis 2020, 01:42
Ostatni post: korek
  Białko dla Messor Barbarus Patryk 2 1,901 22 Lis 2020, 11:20
Ostatni post: korek
  Messor Barbarus - wysoka śmiertelność Mrówka Krówka 1 1,258 18 Sie 2020, 21:09
Ostatni post: Revan

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości