#21
(22 Paż 2018, 22:46)korek napisał(a): M. barbarus są sucholubne, wystarczy gąbka. Jeśli jednak zdecydujesz się  na gipsową wylewkę, to wybierz takie gniazdo w którym ten gips jest zabezpieczony przed mrówkami.

Nie mogę uwierzyć, że minąl rok ... jak ten czas szybko minął.
Pora na mały update.... kolonia jest duża, co by nie napisać bardzo duża. Niestety połowa siedzi w gnieździe, druga zaś na arenie, okupując rogi. 
Arena wydaje mi się już zbyt mała, nie jestem w stanie czyścić jej bo mrówki uciekają jak szalone.

[img]
image share
" />

Nie wiem czemu ale okropnie irytuje mnie ta moja arena z gniazdem.
Korek, czy byłaby opcja, żeby ogarnąć takiego samego białego kruka jakiego masz? Z tego co wyczytałem, to nie ma już produkcji ale może akurat? 
Wydaje mi się, że wielu z nas by takie formi się przydało. Popyt duży :Big Grin
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#22
Rozmawiałem z Grzybciem na ten temat nie raz i raczej nic z tego.
Zresztą niech on sam to może tu napisze.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#23
(25 Wrz 2019, 18:11)korek napisał(a): Rozmawiałem z Grzybciem na ten temat nie raz i raczej nic z tego.
Zresztą niech on sam to może tu napisze.

Dzięki, napisałem do niego chociaż nie wierzę w powodzenie tej misji Big Grin


A powiedz mi proszę, czy powinienem zimować te mrówki? Póki co kolonia cały czas rośnie, mam je przeszło rok i chyba najwyższy czas przezimować?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#24
Ja nie zimuje śródziemnomorskich gatunków mrówek. Ograniczam się do wyłączenia im grzania na jakiś czas w zimie.
Nie mam po prostu gdzie ich zimować. Efektów ubocznych nie zauważyłem.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#25
(29 Wrz 2019, 09:40)korek napisał(a): Ja nie zimuje śródziemnomorskich gatunków mrówek. Ograniczam się do wyłączenia im grzania na jakiś czas w zimie.
Nie mam po prostu gdzie ich zimować. Efektów ubocznych nie zauważyłem.

Mieszkam w UK, tutaj jest ciągle szaro buro i lekko chłodno. Myślę, zrobię tak jak TY. 
Zauważyłem, że moja kolonia jedyne co je to pająki, komary, muszki i mak. Wszystkim innym gardzi Big Grin
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#26
Spróbuj z nasionami chia, nimi na pewno nie wzgardzą, o ile oczywiscie chcesz urozmaicić im nasionka Wink
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#27
(29 Wrz 2019, 09:40)korek napisał(a): Ja nie zimuje śródziemnomorskich gatunków mrówek. Ograniczam się do wyłączenia im grzania na jakiś czas w zimie.
Nie mam po prostu gdzie ich zimować. Efektów ubocznych nie zauważyłem.

Zdecydowałem sie na zimowanie, lecz po calym procesie krolowa sie nie obudzila, minal tydzien o kiedy je "wybudzilem". Wczoraj zauwazylem ze mrowki zjadly krolowa.
Kurcze, zachowalem ostroznosc, powoli obnizalem temperature. 


Jak teraz utrzymac kolonie bez krolowej?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#28
Nie ma to za bardzo sensu. Możesz spróbować przeprowadzić adopcję na nowej królowej jednak może się to nie udać.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#29
Tef, w jakiej temperaturze je zimowałeś i ile? Trzeba spróbować adopcji.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#30
(08 Gru 2019, 18:36)Revan napisał(a): Tef, w jakiej temperaturze je zimowałeś i ile? Trzeba spróbować adopcji.

W lodowce trzymalem je gdzie jest okolo 5-10 stopni. 
Adopcja nie wyjdzie, mieszkam w UK i ciezko tutaj o cokolwiek Sad
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Problem z królową Messor Barbarus! Pilne! Proszę o pomoc! Anonimowy1979 1 2,981 30 Cze 2022, 19:18
Ostatni post: Woolfy05
  Messor Barbarus światło/pokarm patryk1995r 1 2,787 15 Mar 2021, 14:15
Ostatni post: kandarpl
  Czy zimować Messor barbarus korek 7 5,680 28 Lis 2020, 01:42
Ostatni post: korek
  Białko dla Messor Barbarus Patryk 2 1,901 22 Lis 2020, 11:20
Ostatni post: korek
  Messor Barbarus - wysoka śmiertelność Mrówka Krówka 1 1,258 18 Sie 2020, 21:09
Ostatni post: Revan

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości