#1
Mam osieroconą kolonię ok 20/25 robo można adoptować ?

KRÓLOWA ZDECHŁA... Na 2 sposoby próbowałem adoptować ale i tak robo zagryzały Sad
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Sprecyzuj dokładniej o co chodzi, bo nie bardzo wiadomo.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
(04 Sie 2018, 22:02)korek napisał(a): Sprecyzuj dokładniej o co chodzi, bo nie bardzo wiadomo.

Mam osieroconą kolonie (królowa zdechła) Lasius Niger. Złapałem Lasius fuliginosus wiem że to pasożyt i adopcje przeprowadza się na Lasius Umbratus. Ale owej koloni nie posiadam. I moje pytanie: Czy mogę tą królową zaadoptować do L. niger ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Kilka robotnic tak. Następnie dodaj poczwarek L. niger.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
(04 Sie 2018, 22:30)korek napisał(a): Kilka robotnic tak. Następnie dodaj poczwarek L. niger.

KILKA Confused Confused ?! A tak całą osieroconą kolonie? Nie da rady ? Huh Huh   Szukałem poczwarek problem w tym że nigdzie nie ma, chociażby w okolicy Sad
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
(04 Sie 2018, 22:35)korni1 napisał(a):
(04 Sie 2018, 22:30)korek napisał(a): Kilka robotnic tak. Następnie dodaj poczwarek L. niger.

KILKA Confused Confused ?! A tak całą osieroconą kolonie? Nie da rady ? Huh Huh   Szukałem poczwarek problem w tym że nigdzie nie ma, chociażby w okolicy Sad

Jest szansa takiej adopcji, ale wiąże się ze stratami ( w królowych). 
U mnie udało się adoptować do osieroconej kolonii 1 z 5 Chthonolasius, a one głównie pasożytują na Lasius s.str. Więc przy takiej adopcji na kartonówce, która w naturze nie wybiera Lasius niger na swojego hosta jest bardzo wysoka szansa utraty królowej.
Pytania do dzienników: 
KLIK

Dzienniki:
Lasius ( Chthonolasius) sp.
Camponotus baldaccii
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
Gdy miałem pasożytniczą królową tego gatunku dawałem poczwarki ewentualnie jeszcze nie wybarwione robotnice nigerek. Big Grin
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
Będzie ciężko, możesz próbować stopniowo- dodawaj po kilka schłodzonych robotnic w większych odstępach czasu np. co tydzień. Może się udać z tym że i tak jest ryzyko utraty królowej.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poczwarki dla L. emarginatus od L. niger spirit 5 2,317 25 Lis 2023, 23:01
Ostatni post: Poncyriusz
  Doświadczenia związane z hodowlą Lasius emarginatus Thomson 5 3,159 05 Gru 2021, 02:40
Ostatni post: Robal
  Czy to poczwarki królewskie? PLrc 2 2,902 15 Lip 2021, 14:50
Ostatni post: PLrc
  Czy królowa f. sanguinea wytrzyma? PLrc 5 3,391 14 Lip 2021, 01:03
Ostatni post: Gdahuks
  Czy śą mrówki zimnolubne? Cezary 4 2,254 19 Sty 2021, 21:23
Ostatni post: Cezary

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości