#5
Data: 03.08.2019r.
Wiek kolonii: [font=Tahoma, Verdana, sans-serif]1 rok, 1 miesiąc i 27 dni.[/font]
Temperatura: 27-30°C
Królowa:1
Robotnice: >100 wszystkie kasty.
Poczwarki: ok.10-15
Larwy: ok. 10
Jaja: 1 bardzo duży pakiet
Pokarm: ziarna lnu, lawenda, nasiona chia, kasza jaglana, słonecznik, karaczany tureckie.
Formikarium: Szklana probówka z komorami+ arena. Podgrzewana jedna "komora" w probówce.

Kolonia dalej ładnie się rozwija, królowa powoli zamienia się linię produkcyjną  Big Grin Robotnic wszystkich kast za wyjątkiem supermajorów (a może nawet i ich) jest tyle że mogę już tylko szacować, liczenie nie ma sensu. W związku z wyjazdem musiałem przygotować mrówy na moją nieobecność, przeprowadziłem je do probówki o większej średnicy i zapełniłem magazyn nasion czym popadło. Uzyłem mieszanki z "jaglanki" o dziwo Messorom oprócz standardowych ziaren bardzo zasmakował suszony pomidor Cool
Z ciekawości ostatnio sprawdziłem ile białka są w stanie pochłonąć, wychodzi na to że jest to jedna spasiona samica karaczana tureckiego na dwie doby, lub jeden średni na dobę. Mimo wszystko ograniczam podaż białka zwierzęcego do karaczana na trzy dni. Jeżeli chodzi o higienę- Mimo iż messory to gówniani artyści, w nowej probówce jeszcze nie ma śladów charakterystycznych białych szlaczków, a wszystkie odpady lądują w rogu areny.
Ze złych wieści- mimo że mrówy nie gryzą wężyka, zaczynają przegryzać uszczelnienie z recepturek.
W momencie gdy kolonia przestanie mieścić się w probówce, przeprowadzę ją do dużego akrylowego formi.

Gniazdo w probówce




Odpowiedz
Podziękowanie od:


Wiadomości w tym wątku
Kolonia Messor barbarus - przez Formicjusz - 13 Sie 2018, 20:38
RE: Kolonia Messor barbarus - przez Formicjusz - 03 Wrz 2018, 01:23
RE: Kolonia Messor barbarus - przez Formicjusz - 03 Paż 2018, 21:20
RE: Kolonia Messor barbarus - przez Formicjusz - 15 Cze 2019, 16:17
RE: Kolonia Messor barbarus - przez Formicjusz - 03 Sie 2019, 00:15

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Messor capitatus Quettlu 1 122 07 Mar 2023, 12:53
Ostatni post: Quettlu
  dziennik messor barbarus - igor igor 0 201 16 Lut 2023, 18:39
Ostatni post: igor
  Messor barbarus - graniczq graniczq 1 928 25 Sty 2021, 22:56
Ostatni post: graniczq
  Messor Barbarus - pierwsza królowa Zenith 0 905 16 Gru 2020, 12:55
Ostatni post: Zenith
Big Grin Messor capitatus-dokładny dziennik AntsAndterra 2 1,553 28 Cze 2020, 13:49
Ostatni post: AntsAndterra

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości