#5
Kiedyś zrobiłem w swojej kolonii Formica cinerea eksperyment i podałem na 3 talerzykach wodę z cukrem, miód i syrop z agawy. Ku mojemu zdziwieniu, największą popularnością cieszyły się woda z cukrem oraz właśnie syrop z agawy o_O

Jeżeli chodzi o jego konsystencję, to nie jest tak gęsty jak zwykły miód. Opisałbym jego konsystencję bardziej jak miód który został podgrzany i stał się bardziej wodnisty.

Co do zawartości cukrów, to można wyczytać, że najpopularniejszy syrop - Agave tequilana zawiera około 60% fruktozy, 20% glukozy i śladowe ilości sacharozy. Oczywiście nie można tego brać jako pewnik dla każdego syropu z agawy, bo udział poszczególnych cukrów różni się od użytego w produkcji gatunku (dla porównania głównym cukrem Agave salmiana jest sacharoza), ale przy większości można założyć, że mamy do czynienia z tym pierwszym tj. A. tequilana Wink 

Zawartość mikroelementów również będzie się różnić od stopnia przetworzenia danego syropu - im ciemniejszy, tym mniej przetworzony i zawierać będzie więcej mikroelementów.

Aktualnie karmię tylko syropem z agawy i nie widzę żeby mrówki traciły nim zainteresowanie, a na pewno łatwiej im się go pije niż czysty miód ^^
"Don't let someone else's opinion of you become your reality" #SheepyQuote

- Les Brown.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Wiadomości w tym wątku
Miód czy woda z cukrem? - przez Kowal - 19 Wrz 2021, 16:46
RE: Miód czy woda z cukrem? - przez Drwal - 19 Wrz 2021, 19:16
RE: Miód czy woda z cukrem? - przez Revan - 19 Wrz 2021, 20:47
RE: Miód czy woda z cukrem? - przez Skrask - 20 Wrz 2021, 16:38
RE: Miód czy woda z cukrem? - przez Maniex - 25 Wrz 2021, 12:40

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  C. ligniperda, czy C. ligniperdus? Michał Michlewicz 0 1,194 22 Maj 2019, 13:50
Ostatni post: Michał Michlewicz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości