#1
Witam, mam kilka pytań do osób mających styczność z pleksi.

1. Potrzebuję zrobić przekładki poziome, aby podzielić komory o wysokości 3cm na nieco mniejsze. Jaka minimalna grubość pleksi będzie idealna pod kątem łatwości wycinania/obróbki, ale tak, żeby nie zwijała się za bardzo (jak folia). Wymiary przekładki to jakieś 3,5x3,5 cm. Mam do wyboru grubości:
0.5 mm
0.75 mm
0.85 mm
1 mm
1.1 mm.
Obecnie posiadam płyty 2 mm i stwierdzam że na przekładki są za grube, muszę wybrać coś cieńszego. Która grubość będzie optymalna?

2. Macie jakiś patent na równe cięcie pleksi? Chodzi mi o małe kawałki i cienką pleksi. Nożykiem średnio to idzie, zawsze się gdzieś jakieś rysy robi, ręka już nie tak precyzyjna jak kiedyś, itd. Rozglądam się nawet za jakąś mini pilarką stołową albo dremelkiem (ale do niego trzeba dorobić jakiś sensowny uchwyt). Może jakaś mini frezarka lub laser (chociaż w tych tanich moc raczej zbyt mała do przecinania przezroczystej pleksi).

3. Czym kleić małe kawałki pleksi aby się trzymało, ale bez nadmiernych glutów? Sylikon czy klej na gorąco da radę nakładać w minimalnej ilości aby złapał czy lepiej jakiś cyjanopodobny klej użyć?
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Wiadomości w tym wątku
Kilka pytań dotyczących pleksi - przez spirit - 11 Sie 2020, 19:53
RE: Kilka pytań dotyczących pleksi - przez MdC - 12 Sie 2020, 01:23
RE: Kilka pytań dotyczących pleksi - przez spirit - 12 Sie 2020, 12:33
RE: Kilka pytań dotyczących pleksi - przez MdC - 13 Sie 2020, 07:01
RE: Kilka pytań dotyczących pleksi - przez spirit - 13 Sie 2020, 11:48
RE: Kilka pytań dotyczących pleksi - przez kandarpl - 03 Wrz 2020, 10:03

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomysł na nowe gniazdo - kilka pytań spirit 5 1,628 19 Sie 2020, 14:55
Ostatni post: spirit

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości