#1
Parę dni temu znalazłem f. sanguinea i teraz chodzę i szukam dla niej poczwarek f. cinerea. Dzisiaj znałem takie oto poczwarki:
https://zapodaj.net/efb5f941aace9.jpg.html

Większość z nich jest duża - 6, 7 mm, tylko dwie są małe (3-4 mm). Niektóre są jaśniejsze, niektóre ciemniejsze. Moje cinerea w domu mają dużo mniejsze poczwarki (ale z reguły też i robotnice) więc gdy zobaczyłem je pierwszy raz, to pomyślałem, że to poczwarki królewskie i w ogóle ich nie wziąłem. Ale dzisiaj nabrałem podejrzeń, gdyż znalazłem mnóstwo takich dużych i tylko dwie małe (widać je na zdjęciu). W dodatku królowe formica cinerea są dosyć duże i chyba by się nie zmieściły w nich. Jak sądzicie - to królewskie, czy normalne?

Jeżeli by się okazało, że to jednak królewskie, to - czy wówczas jest w ogóle jakiś sens podrzucać je królowej? Obecnie ma dwie małe podrzucone poczwarki...

EDIT:
Zmierzyłem dokładniej i się okazało, że te duże poczwarki mają 8-9 mm -_-
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Po pierwsze: używaj proszę funkcji dodawania załączników, żeby zdjęcie było widoczne w poście i nie zginęło z zewnętrzengo hostingu.

Moim zdaniem to są poczwarki królewskie. Królowe mogą zmieścić się w takim rozmiarze, pamiętaj, że w poczwarkach głowy mrówek są pochylone w dół do tułowia, a odwłoki są mniejsze, niż u latających królowych - są porządnie dokarmiane po przepoczwarczeniu się.
To, że znalazłeś akurat taką komorę, w której były głównie poczwarki królewskie to kwestia tylko przypadku.
Oczywiście nie ma sensu takich poczwarek podrzucać do F. sanguinea, chyba że jako pokarm.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
(15 Lip 2021, 10:03)Kowal napisał(a): Po pierwsze: używaj proszę funkcji dodawania załączników, żeby zdjęcie było widoczne w poście i nie zginęło z zewnętrzengo hostingu.
Nie wiem jak. Gdy klikam "wstaw obrazek" pojawia się okienko z linkiem do wpisania. Gdy wklejam link i zatwierdzam obrazek się nie dodaje.

EDIT. Ok, już widzę opcję dodawania załączników. Tylko dlaczego dodawanie obrazków jest skopane?
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poczwarki dla L. emarginatus od L. niger spirit 5 2,319 25 Lis 2023, 23:01
Ostatni post: Poncyriusz
  Czy królowa f. sanguinea wytrzyma? PLrc 5 3,392 14 Lip 2021, 01:03
Ostatni post: Gdahuks
  Czy śą mrówki zimnolubne? Cezary 4 2,258 19 Sty 2021, 21:23
Ostatni post: Cezary
  Czy zimować Messor barbarus korek 7 5,680 28 Lis 2020, 01:42
Ostatni post: korek
  Formica - czy pod ochroną? janekMrówczarz 0 2,498 13 Cze 2020, 13:32
Ostatni post: janekMrówczarz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości