#1
[font=Lato, Awesome, Arial, sans-serif]Cześć wszystkim,[/font]

[font=Lato, Awesome, Arial, sans-serif]Mam problem z dobraniem białka dla mrówek.[/font]
[font=Lato, Awesome, Arial, sans-serif]Pierwszy problem jest taki że nie wiem do końca jakiego gatunku mam mrówki.[/font]
[font=Lato, Awesome, Arial, sans-serif]Kiedyś ktoś napisał mi na forum że to mrówki z rodziny lasius sp.[/font]
[font=Lato, Awesome, Arial, sans-serif]Moja kolonia się nie rozwija, ponieważ nie jedzą nic co im proponuję: mączniki, muchy nie tykają ich. Drobne owady jak komary są zjadane ale teraz w zimę to ciężko z takim produktem. No i miodzik też jedzą ale to nie białko.[/font]

[font=Lato, Awesome, Arial, sans-serif]Prosiłbym aby ktoś mnie oświecił co mogę spróbować jeszcze im dać.[/font]

[font=Lato, Awesome, Arial, sans-serif]Dziękuję z góry za informację[/font]
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Dużą masz kolonie? Ubytek białka jest raczej zauważalny dopiero w większej kolonii. Lasiusy preferują płynny pokarm, dlatego jeśli je napchałeś jakąś mieszanką to mogą nic nie ruszać przez kilka dni. Z robactwa, przynajmniej u mnie, to właśnie preferują drobnice bo biorą takie w całości i zanoszą do gniazda (potem albo memłają albo kładą wprost na larwy). Z większych owadów coś tam skubią, ale to nie jest taki szał jak natrafią właśnie na drobnice. Ciepło się robi więc może nie będziesz miał problemów z nałapaniem czegoś, dzisiaj już mi jakieś muchy wpadły. Spróbuj od czasu do czasu im podać mieszankę miodu i jajka (albo krwi suszonej), jak zgłodnieją to powinny coś wciągnąć.

Nie masz problemów z nawadnianiem albo pleśnią? Bo to też może hamować rozwój.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie białko? Rafal1939 6 2,739 27 Lut 2021, 11:55
Ostatni post: Drwal
  Białko dla Messor Barbarus Patryk 2 1,890 22 Lis 2020, 11:20
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości