#1
Cześć, 

czy znacie może gatunki mrówek które posiadają w kolonii piastunki, zbieraczki i żołnierzy, które można trzymać w formikarium z betonu komórkowego bądź po prostu z betonu?
Wiem, że teoretycznie można wszystkie. Bardziej chodzi mi o to by nie były w stanie drążyć tuneli i tym formikarium. Smile 

Pozdrawiam, 
Matt
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Ja posiadam w betonie Formica sanguinea i nie radzą sobie z przegryzaniem komór. Wielkość kolonii 1500-2000 robtnic. Podobnie będzie z F. cinerea, fusca, L. niger
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
(25 Sty 2021, 20:29)Matt napisał(a): Cześć, 

czy znacie może gatunki mrówek które posiadają w kolonii piastunki, zbieraczki i żołnierzy, które można trzymać w formikarium z betonu komórkowego bądź po prostu z betonu?
Wiem, że teoretycznie można wszystkie. Bardziej chodzi mi o to by nie były w stanie drążyć tuneli i tym formikarium. Smile 

Pozdrawiam, 
Matt

Tak jak napisałeś można trzymać większość takich mrówek nawet Messor tylko trzeba zadbać żeby gniazdo było wewnątrz formikarium. Daje to gwarancję że kolonia nie ucieknie. A czy troszkę podgryzą betonu to w niczym nie przeszkadza. Takie mrówki w betonie nie drążą aż tak intensywnie jak np. w korku.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości