#1
Siemaneczko!

Ostatnio udało mi się kupić królową mrówek z rodzaju Myrmecocystus a dokładniej Myrmecocystus mimicus! Big Grin Królowa jest zdecydowanie większa od tych z rodzaju Lasius, mimo, iż miodziarki wyewoluowały właśnie z rodzaju Lasius Big Grin Ruda głowa i odwłok w kolorze farby emulsyjnej w odcieniach ciemnej szarości prezentuje się bosko na tle czerwonego, pustynnego piasku jaki dałem jej do probówki. Taki setup stworzyłem w oparciu o wiedzę kolegów z USA, skąd mrówka pochodzi Smile Dla niewtajemniczonych: mrówki z rodzaju Myrmecocystus potrzebują piachu do prawidłowego rozwoju potomstwa. Krótko mówiąc, larwa przepoczwarzając się przyjmuje pH o odczynie kwasowym, który niekorzystnie wpływa na rozwój pozostałego potomstwa - głównie jaja narażone są na działanie kwasu. Aby larwa mogła wytworzyć oprzęd i zneutralizować pH do zasady potrzebny tym mrówkom jest piasek, który działa niczym odczynnik Smile Moja królowa trafiła do mnie bez potomstwa - miała pakiet jaj ale zapewne zjadła go w czasie podróży Dodgy no nic! Aktualnie ląduje na półce, gdzie zaciemnioną czerwoną folią i umieszoną nieopodal kabla grzewczego zostawiam na ok. 2 tygodnie Big Grin Mam nadzieję, że do tego czasu pojawią się larwy. Trzymajcie kciuki! Kolejny wpis po krótkim check-out’cie Smile

Foto królowej (08.05.2020) tuż po przyjeździe i przełożeniu do nowej probówki: 

   
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziennik Myrmica sp TerraAnts 0 96 24 Maj 2023, 16:40
Ostatni post: TerraAnts
  dziennik messor barbarus - igor igor 0 201 16 Lut 2023, 18:39
Ostatni post: igor
  Camponotus fedtschenkoi - dziennik hodowlany Nikovsky 1 202 12 Gru 2022, 19:36
Ostatni post: Nikovsky
  Pheidole pallidula-dziennik Patryk Ustich 0 179 22 Lis 2022, 15:07
Ostatni post: Patryk Ustich
Big Grin Monomorium pharaonis- dziennik faraonek AntsAndterra 2 1,280 21 Lis 2021, 13:43
Ostatni post: AntsAndterra

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości