#1
Cześć! W tym dzienniku chciałbym wam przedstawić moją kolonię Monomorium pharaonis. Kolonie posiadam od ok 1,5 tygodnia. Aktualnie kolonia składa się z 5Q+ok 100-150w, i ma aktualnie tylko jajeczka (mam nadzieje że to się szybko zmieni). Kolonia po ok 5 minutach od otworzenia probówki na arenie zaczęła się przenosić do gniazda, które w 1/3 ogrzewam matą grzewczą, mrówki osiedliły się pomiędzy terenem ogrzewanym a tym chłodniejszym. Myślę że przynajmniej na razie dzienniki nie będą regularne ponieważ nic się u nich nie dzieje.
   
   
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Cześć! [Obrazek: smile.png] Dawno nie było wpisu do  dziennika ponieważ nic ciekawego się nie działo, dopiero niedawno zaczęło być ciekawiej. Mrówki niedawno postanowiły pozwiedzać mój pokój wykorzystując nieszczelność gniazda. Takim sposobem 3 królowe i spora ilość robotnic uciekła i do tej pory ich nie ma, wiec już chyba będę musiał przyzwyczaić się do ich towarzystwa.
Kolonie już spisałem na straty ponieważ zostały 2 królowe a potomstwo nie chciało się rozwijać, ale pewnego dnia zaglądając do nich zauważyłem wiele królowych ze skrzydełkami, to był dla mnie bardzo radosny widok! Teraz nie mogę ich precyzyjnie zliczyć, ale jest łącznie ok 20-25 królowych [Obrazek: biggrin.png]
Mam nadzieje że teraz już pójdzie łatwiej z nowym potomstwem, kolonia nie jest duża ale jest dosyć żarłoczna, zjada ok 2 karaczanów tureckich co drugi dzień.
Mrówki dostały też nową większą arenę ponieważ stara była już za mała.
Jest też dużo nowych jajeczek!
Myślę że następny wpis pojawi się niedługo, jak tylko będzie o czym pisać!
Strasznie ciężko zrobić im dobre zdjęcia, jak tylko je ruszyłem od razu zaczęły biegać, a do tego mrówki strasznie usyfiły szybkę w gnieździe. 
Do tego zdjęcia są bardzo poprzycinane ponieważ ich rozmiar jest za duży [Obrazek: dodgy.png]
Po dodaniu na stronę zdjęcia są mniej ostre [Obrazek: undecided.png]
To najlepsze ujęcia z ponad 150 zdjęc:


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Wink 
Cześć!  Big Grin Dawno nie było wpisu do dziennika, brak weny, czasu, a poza tym kolonia miała problemy. Teraz wszystko zdaje się być ogarnięte i jest sporo potomstwa, ciężko oszacować liczebność kolonii, ale będzie ich ok 100q i ok 1000w. I to by było na tyle z tej kolonii.  Wink
Edit: Jak zawsze zdjęcia rozmazane po dodaniu na stronę


Załączone pliki Miniatury
   

.jpg   DSC_0027.JPG (Rozmiar: 161.08 KB / Pobrań: 93)


Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Kolejna długa przerwa pomiędzy aktualizacjami kolonii, ale wracam z kolejnym krótkim opisem  Smile
Kolonia w tym czasie zdążyła uciec z gniazda 2 razy, raz przez nieszczelność plexi na gnieździe, zalałem ją ok centymetrem kleju na gorąco,
ale po około tygodniu miałem ponowną ucieczkę, mrówki przegryzły się przez klej i zbudowały sobie w nim komorę (xD)
Na szczęście w tym czasie zamówiłem nowe gniazdo, które mam nadzieję będzie szczelne, więc kolejny centymetr kleju na gorąco powstrzymał je do czasu przeprowadzki.
01.04.2021 spędziłem kilka godzin na przenoszeniu ich i czyszczeniu aren.
Co ciekawe ostatnio zauważyłem że w gnieździe jest jakoś mało królowych i robo, okazało się że nie lubią gniazda 3d i ok 30 królowych siedziało pod podstawką na karaczany xD
Kolonia dostała gniazdo 15x15cm, do którego w kilka godzin się przeprowadziły.
Kilka fajnych fotek:
   
   
   


Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziennik Myrmica sp TerraAnts 0 96 24 Maj 2023, 16:40
Ostatni post: TerraAnts
  dziennik messor barbarus - igor igor 0 201 16 Lut 2023, 18:39
Ostatni post: igor
  Camponotus fedtschenkoi - dziennik hodowlany Nikovsky 1 201 12 Gru 2022, 19:36
Ostatni post: Nikovsky
  Pheidole pallidula-dziennik Patryk Ustich 0 178 22 Lis 2022, 15:07
Ostatni post: Patryk Ustich
Big Grin Monomorium pharaonis- dziennik faraonek AntsAndterra 2 1,276 21 Lis 2021, 13:43
Ostatni post: AntsAndterra

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości