#1
Ostatnio miałem problem z wysoką śmiertelnością mrówek 3-4 mrówki dziennie martwe minimum (raz nawet 6). Obecnie to 2-3 tygodniowo. Niestety chyba w przypływie "rozpaczy" udostępniłem im zbyt dużą przestrzeń gniazdową. Na początku myślałem, że te białe ślady na jednym ze zdjęć to taki sposób oznaczania gniazda, niestety po zdjęciu korka(tej białej zaślepki) można zauważyć czarne ślady czyli pewnie odchody. Mrówki urządziły sobie toaletę w gnieździe, myślałem, że na toaletę przeznaczyły sobie arenę (sądząc po śladach) a tu taki numer. Czy można je jakoś powstrzymać przed dalszym brudzeniem gniazda ? Może dałoby się czymś to wyczyścić ? Zdjęcia https://photos.app.goo.gl/9rBpJA51vmgUz17n9

ps. Czym najlepiej jest czyścić gniazdo (akryl, obecnie puste, wcześniej były Messor Barbarus, też odrobinę ubrudzone odchodami) i arenę (szkło, jeśli nadal są na niej mrówki, też Messor Barbarus) ? Do gniazda chcę wprowadzić nową kolonię, taki gatunek jaki był wcześniej.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Messory srają gdzie popadnie tak już mają choć moje to czyściochy wyczyscić to tylko rozebrać gniazdo i patyczek do uszu
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Mrówki nie są wieczne Wink szczególnie pierwsze pokolenie, nanitic. Żyją krócej, są mniejsze, słabsze. Jak kolega wyżej napisał taki urok Messor jeżeli chodzi o te tajemnicze ślady które zostawiają Wink
Jak masz mrówki na arenie, to najbezpieczniej czyścić wodą, rozmoczyć i zetrzeć, waciki, papier itd.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem AntMan 1 101 21 Maj 2023, 17:47
Ostatni post: AntMan
Exclamation Problem z królową Messor Barbarus! Pilne! Proszę o pomoc! Anonimowy1979 1 2,977 30 Cze 2022, 19:18
Ostatni post: Woolfy05
  Messor Barbarus światło/pokarm patryk1995r 1 2,786 15 Mar 2021, 14:15
Ostatni post: kandarpl
  Czy zimować Messor barbarus korek 7 5,679 28 Lis 2020, 01:42
Ostatni post: korek
  Białko dla Messor Barbarus Patryk 2 1,890 22 Lis 2020, 11:20
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości