#1
Witam,

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu małej koloni Crematogaster Scutellaris. Szukałem informacji na ich temat ale zbyt wielu nie znalazłem. Czy ktoś byłby skłonny podzielić się jakimiś poradami co do hodowli ? Jednocześnie chciałbym zapytać jak jest z tempem ich rozwoju ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Grzej i podawaj dużo białka.
Nie widziałem szybciej rozwijającej się koloni mrówek. Klik.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Tak jak korek pisze. Trzeba pompować dużo białka plus dogrzewać. Bardzo szybko się rozwijają Smile. Jeden z moich ulubionych gatunków. Bardzo ładne, ciekawe zachowania no i proste w hodowli Smile.
Acromyrmex octospinosus, Crematogaster scutellaris, Camponotus lateralis, Camponotus barbaricus i wiele innych  Rolleyes

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Trzymałem je w korku i na początku wybierały komory nieco mniej nawodnione, zazwyczaj drugą od źródła wody. Chętnie wcinały mączniki.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Dzięki za odpowiedzi, powiedzcie mi proszę jaką temperaturę im utrzymywać żeby uzyskać najlepsze efekty ? I jak ma się sprawa z zimowaniem ? Zdania są podzielone z tego co widziałem
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Myślę, że około 26 stopni. Ja nigdy tego jakoś nie mierzę, po prostu mają jakiś kawałek gniazda, areny na macie grzewczej. Co do zimowania - ja moje zimuje w piwnicy (10-15stopni).
Acromyrmex octospinosus, Crematogaster scutellaris, Camponotus lateralis, Camponotus barbaricus i wiele innych  Rolleyes

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
Powracam z kolejnym pytaniem, posiadam gniazdo z piaskowca do którego chciałbym przeprowadzić kolonię ale jest zbyt duże, stąd moje pytanie, czy jeżeli zagrodzę korkiem komory w tym gnieździe to Crematogaster da sobie radę z tym korkiem ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
Da radę, ale najprawdopodobniej o wiele szybciej, niż myślisz. Jeszcze taka rada jeżeli planujesz robić arenę z drewnem - jeżeli mają dostęp do korka, albo drewna, przeniosą się tam. Potrzebują bardzo mało wilgoci i uwielbiają drewno Smile.
Acromyrmex octospinosus, Crematogaster scutellaris, Camponotus lateralis, Camponotus barbaricus i wiele innych  Rolleyes

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#9
Jak wyrosną z piaskowca to mam dla nich w planach drewniane gniazdo, ale przyszły rok muszą przemęczyć się w piaskowcu Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Crematogaster scutellaris zimowanie samotnej królowej Randiego 3 2,226 10 Lis 2018, 19:13
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości