Forum Ants of Poland
Halo - Wersja do druku

+- Forum Ants of Poland (https://forum.antsofpoland.eu.org)
+-- Dział: Off-top (https://forum.antsofpoland.eu.org/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Dział: Kantyna (https://forum.antsofpoland.eu.org/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Halo (/showthread.php?tid=767)



Halo - Skrask - 16 Wrz 2021

Żyje jeszcze to forum? Bo tylko ja i 2 dwie osoby troche piszemy na nim. Prosze innych użytkowników niech też  twożą troche dzienników.


RE: Halo - Revan - 16 Wrz 2021

W dobie facebooka fora internetowe wyszły z użytku. Niektórzy młodsi użytkownicy internetu nie potrafią już nawet zakładać nowych wątków. Tak więc cała mrówcza społeczność funkcjonuje albo na fb, albo na discordzie. Minusem takiego stanu rzeczy jest to, że ważne tematy, dyskusje, informacje przepadają w natłoku nowych postów. Dlatego też korek chciał aby AoP to był nie tylko discord, ale też i forum, gdzie wiedza będzie archiwizowana, pomimo świadomości braku wielkiego zainteresowania tą przestarzałą dla wielu formułą.


RE: Halo - Drwal - 17 Wrz 2021

Revan przez Ciebie poczułem się bardzo staro...


RE: Halo - Skrask - 18 Wrz 2021

Ale co tu nie umieć przecierz to jest proste a użytkowników jest sporo


RE: Halo - Kowal - 18 Wrz 2021

Ale przeciętny użytkownik internetu oczekuje już czegoś innego. Na Discordzie/Facebooku odpowiedź dostanie szybciej, nawet jeśli pytanie zostało zadane już dziesiątki razy - po prostu ludzie są skłonni do takiej formy pomocy zamiast oczekiwać poszukiwania na forach Wink Problem zatem jest po obu stronach - tych, którzy zadają pytania i tych, którzy na nie odpowiadają.
Natomiast Revan poruszył istotny temat - sporo ciekawych informacji przewijało się przez różne wątki, fora, rozmowy, ale odgrzebać jest je coraz ciężej. Dana podjęła się robienia wiki gromadzącej wiedzę wszelaką, ale może przekopiowanie i poddanie pod dyskusję paru wątków na forum też się przyda. Na dniach wrzucę nieco informacji, które wyczytałem o preferencjach żywieniowych Lasius niger - odpowiedziałem komuś na Facebooku, zaczęła się ciekawa dyskusja i... za tydzień wszyscy o niej zapomną.


RE: Halo - Skrask - 19 Wrz 2021

Niezgadzam się z tym żę ciężko je odgrzebać. Na forum jest wyszukiwarka która często mi pomaga w takich sytuacjach. Niedawno naprzykład pokazała mi że kiedyś chciałeś fallaksy sprzedać a to informacja z przed 2 lat, więc jak widać można odszukać nawet najstarsze posty na dany temat.


RE: Halo - Drwal - 19 Wrz 2021

(19 Wrz 2021, 07:06)Skrask napisał(a): Niezgadzam się z tym żę ciężko je odgrzebać. Na forum jest wyszukiwarka która często mi pomaga w takich sytuacjach. Niedawno naprzykład pokazała mi że kiedyś chciałeś fallaksy sprzedać a to informacja z przed 2 lat, więc jak widać można odszukać nawet najstarsze posty na dany temat.

Przypuszczam że używając słowa "ciężko" kolega miał na myśli fakt że trzeba użyć opcji "szukaj" a łatwiej jest po prostu zalogować się na diskorda i wyartykułować w mowie pytanie. Coś jak dla niektórych "ciężko" iść do sklepu 800m i jadą samochodem...


RE: Halo - Kowal - 19 Wrz 2021

Dokładnie to miałem na myśli.