#1
Coraz bardziej zastanawiam się nad losem mojej chorej kolonii C. ligniperda. Najsensowniejszą opcją byłoby chyba ich wypuszczenie. Postanowiłem więc założyć ten wątek. 

Wypuszczenie mrówek na wolność, żeby miały choć cień szans na przeżycie to nie jest wcale taka prosta sprawa. Każdy gatunek ma przecież swoje preferowane siedliska, w których najlepiej się rozwija. Dodatkowym problemem są też inne mrówki, które jednak będą starały się wyeliminować konkurencję. Mrówki podczas przeprowadzki są też bardziej wrażliwe na ataki i ciężko im się bronić. 

Czy wypuszczaliście już kiedyś kolonię mrówek? Macie może jakieś rady w tej sprawie?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
A jak duża jest ta kolonia? Chyba nie ma złotego środka. Można, co najwyżej, spróbować zadbać o to, by w pobliżu nie było kolonii agresywnych gatunków. Oczywiście nie jest to łatwe, bo pole może wydawać się czyste, a kilka godzin później zaroić od furażerek, które namierzą domową kolonię. Wydaje mi się, że można też dodatkowo zrobić otwór w ziemi i przykryć jakimś kamieniem, żeby mrówki miały tymczasowe schronienie, które pewnie opuszczą na dniach i powędrują dalej.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gatunki mrówek trudnych w hodowli korek 8 3,901 03 Sty 2023, 20:08
Ostatni post: Kowal
  Hibernacja mrówek-Mikro Kompendium wiedzy. KitApple 2 1,069 04 Sty 2021, 15:37
Ostatni post: kandarpl
  Mapa występowania gatunków mrówek w Polsce korek 1 3,610 31 Maj 2020, 17:04
Ostatni post: korek
  ANTonio Photography - Profesjonalne zdjęcia mrówek korek 0 917 29 Sie 2019, 15:39
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości