#1

Siema,
Dzisiaj zakupiłem swoją pierwszą kolonie tzn. Tapinoma melanocephalum i poszukuję dla nich formikarium na przyszłość. Z tego co wyczytałem normalne formikaria nie zbyt się nadają, ponieważ mają zbyt duże otwory na wentylacje. Polecilibyście jakiś sklep, gdzie znajdę odpowiednie formikarium dla nich, bądź osobę, które takowe może zrobić. A i ewentualnie może któreś z tych gniazd z aliexpress sie nada?
Formikarium 1
Formikarium 2
Ps. Kolonia liczy 1q i 40-100w. Wiem, że przy takiej ilośći nie powinienem ich przenosić Wink" alt="Wink" title="Wink">

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Fajny wybór jak na pierwszą kolonię xDDD Powodzonka w hodowli :p
Odpowiedz
Podziękowanie od: Maniex
#3
A no jakoś tak wyszło Tongue Poleciłbyś coś?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Konsultowałeś z kimkolwiek ten wybór? Od kogo je kupiłeś? Wiesz, że to bardzo cięzki gatunek w hodowli ze względu na jego inwazyjność oraz to, że nie działają na niego standardowe bariery ochronne takie jak fluon, talk czy suchy smar?
Jedyną opcją jest chyba zapora wodna i to też nie zawsze. Najlepiej żeby ściany były pod kątem ostrym względem tafli wody. Co do formii to te z Aliexpress do niczego się nie nadają. Jeżeli już koniecznie chcesz je hodować to ja bym proponował sandwich z wypełnieniem ziemnym. Licz się z tym, że Ci się zalęgną w domu...
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
No właśnie się nie konsultowałem, jedyne co to obejrzałem parę filmów na youtube i przejrzałem parę stronek. W sumie nawet nie miałem zamiaru ich kupić, lecz nadarzyła się okazja i stwierdziłem, że się skusze. Odbiegając od tego na stronie gdzie je zakupiłem pisze, że są łatwe w utrzymaniu -_-
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Jeżeli nie uciekają to może są proste w hodowli ale główny problem to ich ucieczki... Szkoda, że nie konsultowałeś bo to serio kiepski wybór na pierwszą kolonię... Już się rozglądaj za arenę i pojemnikiem, w który ją wstawisz żeby fosa była...
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
Myślisz, że coś takiego nada się na gniazdo przejściowe? https://www.ant-shack.com/collections/an...-tiny-ants A co do zapory wodnej to myślę, że jak już miał bym robić to dopiero w wakacje, bo za niedługo będę miał remont. W sumie nawet spoko pomysł. by się jakąś wyspę walneło, czy coś. Nawet może założę dziennik jak mi idzie XD.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
Do wakacji to Ci uciekną jeżeli nie zrobisz tej zapory... Chyba, że będziesz je miał szczęlnie zamknięte to Ci wtedy zdechną. Co do gniazda to nie mam pojęcia bo nigdy takiego nie używałem ale stawiam, że jest nie szczęlne więc odpada. W sumie wpadłem na pomysł na set up dla nich.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#9
To możesz zapodać ten pomysł.

Jak to ma jakieś znaczenie to mam dostęp do drukarki 3d.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#10
To jest bardzo skomplikowane i pewnie kosztowne. Kombinuj na razie sam. Musi być fosa...
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Formikarium akryl a Zbójnice Formicjusz 1 1,273 17 Sie 2018, 17:05
Ostatni post: AntKeeper.pl

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości