#21
Zapora wodna może ich również nie powstrzymać. W internecie można znaleźć informację, że są zdolne pokonać fosę (czy płynąc aktywnie, czy dryfując - nie wiem). 
Gatunek ten lubi zmieniać miejsce gniazdowania, zatem na pewno będą próbowały uciec. 

Jedyne gniazdo, które w życiu posiadałem o wystarczającej szczelności to gniazdo 3D roboty Karola Kamińskiego (profil FB: https://www.facebook.com/karol.kaminski.5836). Zdecydowanie polecam, wszystko spasowane szczelnie (ledwie czułki idzie włożyć między gniazdo a szybkę), jakość wykonania pierwsza klasa (nie ma mowy o tanich wydrukach z zielonego filamentu z grubymi warstwami). 

Generalnie jeśli to naprawdę Twoje pierwsze mrówki, proponuję Ci je sprzedać JAK NAJSZYBCIEJ i za te pieniądze kupić coś spokojniejszego w hodowli. Te mrówki są jeszcze gorsze niż faraonki (między innymi dlatego, że jeszcze w Polsce nie są powszechnym szkodnikiem).


Poniżej gniazdo od Karola z Pheidole nodus dla skali (wraz z ich bałaganem, którego nie dają sprzątnąć). Uświadomię tylko, że ta kolonia ma tylko jedną królową, wpuściłem je tu przy liczebności takiej, że zajmowały tylko tę mokrą komorę, a wyrastają z tego gniazda mniej niż 3 miesiące później - a Tapinoma melanocephalum może mieć przyrost jeszcze szybszy, w zależności od ilości królowych.
[Obrazek: 83092452_198917084582245_665251780303729...e=5EC2112A]


edit: dopiero po napisaniu posta zauważyłem, że wątek miał więcej, niż jedną stronę Tongue Dobrze, że rozmyśliłeś się z zakupu tych mrówek.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Formikarium akryl a Zbójnice Formicjusz 1 1,274 17 Sie 2018, 17:05
Ostatni post: AntKeeper.pl

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości