#11
Dobra, dzięki za całe info Smile Możesz wyczekiwać dziennika.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#12

Zawsze jestem ciekaw rozwoju kolonii z rójką wewnątrz gniazda. Tym bardziej w przypadku T. melanocephalum, gdzie królowe żyją przypuszczalnie bardzo krótko. Nie ma co prawda danych na temat samych ghost ants, ale badacze często powołują się w ich przypadku na Tapinoma sessile, u których długość życia królowych wynosi kilka tygodni. Nie spieszyłbym się z wyborem gniazda. One są tak małe, że najlepiej będzie trzymać je na początku w probówkach położonych na arenie.

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#13
Tylko arenę trzeba zabezpieczyć... Spróbuj coś z tą fosą pokombinować.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#14
Udało się anulować zamówienie/można zamknąć temat.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#15
A z ciekawości od kogo chciałeś zamówić?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#16
kraina-mrowek.pl nawet są już dostępne Smile

Jeszcze odbiegając od tematu, jakieś fajne mróweczki, z które będą stosunkowo łatwe w utrzymaniu; najlepiej egzotyczne nie wymagające zimowania.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#17

Czemu z nich zrezygnowałeś? Możesz celować w jakieś południowoeuropejskie, np. Messor sp., Pheidole pallidula, Crematogaster scutellaris. To potrafi się rozwijać bardzo szybko i nie przejawia z reguły oznak stagnacji. A zimowanie, jeśli już ktoś się decyduje, polega na wyłączeniu grzania na miesiąc.

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#18

Nie jestem pewien, czy poradziłbym sobie z ich utrzymaniem, czytając to co napisał kolega Smile

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#19
Jan Pru napisał(a):Tylko arenę trzeba zabezpieczyć... Spróbuj coś z tą fosą pokombinować.

Co ty się uczepiłeś tak tej fosy Tongue. To jest najsłabsze z możliwych zabezpieczeń, tymbardziej na tropikalne mrówki.
Acromyrmex octospinosus, Crematogaster scutellaris, Camponotus lateralis, Camponotus barbaricus i wiele innych  Rolleyes

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#20
Z tego co o nich czytałem/słyszałem to standardowe bariery na nie nie działają stąd pomysł z fosą. Oczywiście, że przez fosę też mogą przepłynąć dlatego zaproponowałem ściany fosy pod kątem ostrym bo wtedy raczej nie było by mowy o ucieczce.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Formikarium akryl a Zbójnice Formicjusz 1 1,273 17 Sie 2018, 17:05
Ostatni post: AntKeeper.pl

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości