#1
Jeśli macie jakiekolwiek pytania do mojego dziennika, lub chcecie coś zasugerować lub poratować dobrą radą, to możecie to robić tutaj.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Też jestem początkującym mrówczarzem, ale sporo czytałem o tym gatunku, bo także przymierzam się do zakupu, i z tego co wiem powinno się im podzielić gniazdo na strefę wilgotną i suchą.

Cytując wiki: "Camponotus nicobarensis jest gatunkiem dość sucholubnym. Wymaga gniazda z wyraźnym podziałem stref wilgotnych oraz suchych. Dla młodej kolonii odpowiednia będzie probówka z kilkoma przegrodami korkowymi, przy czym wilgotna komora może być najmniejszą.


Ale skoro już się wprowadziły, to może być problem z zainstalowaniem kolejnych przegród. Fajne mrówki, powodzenia w hodolwi, dziennik będę śledził.   Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Co do sucholubności C. nicobarensis to w probówce bez komór albo z jedną komorą sobie spokojnie poradzą a jeżeli chodzi o gniazdo to najczęściej wprowadza się do niego kolonię jak wyrosną z probówki a takie kolonie są w stanie sobie same nawadniać gniazdo (oczywiście nie w przypadku bardzo małych probówek) gdy da się im probówkę z wodą na arenę. Moja kolonia gdy miała 30 robotnic bez problemu nawadniała sobie gniazdo korkowe. Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości?
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camponotus fedtschenkoi - pytania do dziennika Nikovsky 0 107 12 Gru 2022, 00:29
Ostatni post: Nikovsky
  Pytania Camponotus fallax Hubert 2 1,316 14 Wrz 2021, 19:37
Ostatni post: Skrask
  Camponotus fallax Pytania Skrask 0 414 30 Sie 2021, 11:20
Ostatni post: Skrask
  Pytania do dziennika - Monomorium pharaonis Chivay 0 697 26 Kwi 2020, 21:48
Ostatni post: Chivay
  Pytania do dziennika Tetramorium bicarinatum Quebracho 6 1,866 19 Kwi 2020, 13:24
Ostatni post: catfish_dude

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości