#1
Tutaj można zadawać pytania do podwójnego dziennika Camponotus lingiperda. Zapraszam.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
To moze pierwsze pytanie techniczne: konektorki. Po prostu wybebeszyles srodek z zatyczki czy jeszcze jakies dodatkowe zabiegi? Jak ze stabilnoscia takiego polaczenia?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Użyłem zatyczek do takich plastikowych fiolek.
   


Przy pomocy rozgrzanej rurki aluminiowej o odpowiedniej średnicy przepaliłem w zatyczkach na wylot otwory.
   


Po przecięciu zatyczek na pół otrzymałem dwie części - odpowiednio do probówek o mniejszej i większej średnicy.
   
   



Małym nożykiem albo skalpelem delikatnie poszerzyłem otwory, żeby wężyk albo drukowany konektor nie rozpychał zatyczek i nie powodował tym samym pękania probówek.
   
   
   
   
   
   


Połączenie jest stabilne o ile otwory w konektorkach wykonanych z zatyczek nie są za wąskie. W przeciwnym razie po włożeniu doń wężyka lub drukowanego konektora konektorek wykonany z zatyczki będzie wyskakiwał z probówki, albo spowoduje jej pęknięcie. Z powodu nieznacznych różnic w średnicach probówek - nawet tych sprzedawanych jako probówki jednego rozmiaru - musiałem też niekiedy delikatnie przypiłować większe konektorki, by zmieściły się w probówce. Według mnie to i tak wciąż bezpieczniejsze i bardziej estetyczne rozwiązanie niż uszczelnienia z waty i tym podobne.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Dzieki, wlasnie sie zastanawialem, czy uzyles samych korkow, czy jeszcze jakis uszczelek czy kawalkow wezyka - czasani szklana probowka potrafila mi peknac "sama od siebie" po chwili od zamocowania...
Pomysl z kora mi sie spodobal - "kradne" Wink
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Ja tam widzę jajka w koloni korkowej. Dokładnie na zdjęciach z 5 kwietnia Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Faktycznie Shy , są między nowo wyklutymi małymi larwami. Już edytowałem opis. Dzięki  Wink
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytania do dzienników Kowala Kowal 9 1,069 21 Lut 2024, 14:49
Ostatni post: spirit
  MM - mój miszmasz - pytania Michał Michlewicz 15 4,676 18 Sty 2024, 03:07
Ostatni post: Poncyriusz
Star Pytania do dzienników. Quettlu 0 111 17 Lut 2023, 14:03
Ostatni post: Quettlu
  Camponotus fedtschenkoi - pytania do dziennika Nikovsky 0 108 12 Gru 2022, 00:29
Ostatni post: Nikovsky
  Pytania Manica rubida Skrask 0 104 03 Paż 2022, 20:23
Ostatni post: Skrask

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości