#1
Witam,

Tutaj można zadawać pytania do moich dzienników. 

Dziennik Lasius ( Chthonolasius) sp.
Dziennik Camponotus baldaccii
Dziennik Camponotus cruentatus
Dziennik Camponotus nicobarensis
Pytania do dzienników: 
KLIK

Dzienniki:
Lasius ( Chthonolasius) sp.
Camponotus baldaccii
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Czekam na więcej o C. baldacii, bo sam posiadam tę mróweczkę z tego samego źródła. Moja na razie posiada chyba 5 malutkich larw. Przy próbie podkarmiania reaguje agresywnie na sreberko z miodem i potrafi się trochę upaćkać. Chyba potrzebuje większej probówki, bo trudno manipulować w małej strzykawce. Ale dopiero dzisiaj nad ranem wróciłem z dłuższego wyjazdu, więc powolutku ogarniam mrówcze sprawy... Big Grin
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
(09 Sie 2018, 18:47)Beekeeper98 napisał(a): Czekam na więcej o C. baldacii, bo sam posiadam tę mróweczkę z tego samego źródła. Moja na razie posiada chyba 5 malutkich larw. Przy próbie podkarmiania reaguje agresywnie na sreberko z miodem i potrafi się trochę upaćkać. Chyba potrzebuje większej probówki, bo trudno manipulować w małej strzykawce. Ale dopiero dzisiaj nad ranem wróciłem z dłuższego wyjazdu, więc powolutku ogarniam mrówcze sprawy... Big Grin

Polecam probówkę 18-20x180-200 mm z przegrodami z korka. Można wtedy podawać pokarm bezstresowo.
Pytania do dzienników: 
KLIK

Dzienniki:
Lasius ( Chthonolasius) sp.
Camponotus baldaccii
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
(10 Sie 2018, 21:14)Jinia napisał(a):
(09 Sie 2018, 18:47)Beekeeper98 napisał(a): Czekam na więcej o C. baldacii, bo sam posiadam tę mróweczkę z tego samego źródła. Moja na razie posiada chyba 5 malutkich larw. Przy próbie podkarmiania reaguje agresywnie na sreberko z miodem i potrafi się trochę upaćkać. Chyba potrzebuje większej probówki, bo trudno manipulować w małej strzykawce. Ale dopiero dzisiaj nad ranem wróciłem z dłuższego wyjazdu, więc powolutku ogarniam mrówcze sprawy... Big Grin

Polecam probówkę 18-20x180-200 mm z przegrodami z korka. Można wtedy podawać pokarm bezstresowo.

Właśnie taki wariant wybrałem. Mam nadzieję, że jej królewska mość raczy przenieść swój szanowny odwłok do nowej probówki Big Grin
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Świetne zdjęcia (zwłaszcza te młodej robotnicy) oraz filmy!
Czym wykonane?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
(13 Wrz 2018, 23:03)Malt napisał(a): Świetne zdjęcia (zwłaszcza te młodej robotnicy) oraz filmy!
Czym wykonane?

Zdjęcia i filmy wykonuję moim telefonem Samsung Galaxy Note 4. Niestety mają gorszą jakość po tym jak aparat się uszkodził przy upadku. 

Na telefon zakładam jeszcze obiektyw na klips z biedronki.
Pytania do dzienników: 
KLIK

Dzienniki:
Lasius ( Chthonolasius) sp.
Camponotus baldaccii
Odpowiedz
Podziękowanie od: Malt
#7
Hej, mam zamiar zakupić Camponotus baldacii, ale nie lubię nabywać zwierząt nie wiedząc nic o nich. Próbowałem szukać informacji na internecie, niestety informacji zbytnio nie ma. Dlatego mam pytań parę Wink
1. Czym się żywią dokładnie? Pokarm białkowy w postaci np. świerszczy, muszek owocówek, miód czy coś jeszcze?
2. Warunki hodowli jakie utrzymujesz? Temperatura, wilgotność?
3. Rodzaj gniazda?
4. Zimowanie? Potrzebują czy nie?
5. Jaka może być mniej więcej liczebność kolonii?
6. Jak tam Twoja kolonia? Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
(31 Gru 2018, 03:24)iVon napisał(a): Hej, mam zamiar zakupić Camponotus baldacii, ale nie lubię nabywać zwierząt nie wiedząc nic o nich. Próbowałem szukać informacji na internecie, niestety informacji zbytnio nie ma. Dlatego mam pytań parę Wink
1. Czym się żywią dokładnie? Pokarm białkowy w postaci np. świerszczy, muszek owocówek, miód czy coś jeszcze?
2. Warunki hodowli jakie utrzymujesz? Temperatura, wilgotność?
3. Rodzaj gniazda?
4. Zimowanie? Potrzebują czy nie?
5. Jaka może być mniej więcej liczebność kolonii?
6. Jak tam Twoja kolonia? Smile

Hej,

1. Moje żywią się miodem, wszelakimi owadami a czasem kawałkiem owocu lub warzywa.
2. Na razie mieszkają w probówce więc trudno mówić o jakiejś konkretnej wilgotności. Co do temperatury, to utrzymuje się w okolicach 28 z spadkiem do ok 20-25 w zależności od tego jaka temperaturę mam w pokoju. 
3. Na razie mieszkają w próbówce ^^" ale później dam im prawdopodobnie gniazdo ziemne.
4. Myślę, że to zależy od miejsca z którego pochodzi królowa. Moje będą raczej wymagały zimowania ponieważ są z Krety.
5. Liczebność będzie zapewne podobna jak ta u C.ligniperda lub C.cruentatus czyli kilka tysięcy robotnic.

6. Myślę, że moja kolonia łapie stagnację. W chwili obecnej jest 12 robotnic, 1 duża larwa i kilka małych.
Pytania do dzienników: 
KLIK

Dzienniki:
Lasius ( Chthonolasius) sp.
Camponotus baldaccii
Odpowiedz
Podziękowanie od: iVon
#9
(01 Sty 2019, 20:06)Jinia napisał(a):
(31 Gru 2018, 03:24)iVon napisał(a): Hej, mam zamiar zakupić Camponotus baldacii, ale nie lubię nabywać zwierząt nie wiedząc nic o nich. Próbowałem szukać informacji na internecie, niestety informacji zbytnio nie ma. Dlatego mam pytań parę Wink
1. Czym się żywią dokładnie? Pokarm białkowy w postaci np. świerszczy, muszek owocówek, miód czy coś jeszcze?
2. Warunki hodowli jakie utrzymujesz? Temperatura, wilgotność?
3. Rodzaj gniazda?
4. Zimowanie? Potrzebują czy nie?
5. Jaka może być mniej więcej liczebność kolonii?
6. Jak tam Twoja kolonia? Smile

Hej,

1. Moje żywią się miodem, wszelakimi owadami a czasem kawałkiem owocu lub warzywa.
2. Na razie mieszkają w probówce więc trudno mówić o jakiejś konkretnej wilgotności. Co do temperatury, to utrzymuje się w okolicach 28 z spadkiem do ok 20-25 w zależności od tego jaka temperaturę mam w pokoju. 
3. Na razie mieszkają w próbówce ^^" ale później dam im prawdopodobnie gniazdo ziemne.
4. Myślę, że to zależy od miejsca z którego pochodzi królowa. Moje będą raczej wymagały zimowania ponieważ są z Krety.
5. Liczebność będzie zapewne podobna jak ta u C.ligniperda lub C.cruentatus czyli kilka tysięcy robotnic.

6. Myślę, że moja kolonia łapie stagnację. W chwili obecnej jest 12 robotnic, 1 duża larwa i kilka małych.

Dziękuję za odpowiedz :Smile Właśnie co do gniazda rozważam ziemne, albo gipsowe. Ciekawy jestem jak ziemne sprawdzi się na Twojej kolonii. Rozumiem, że zimowanie u tego gatunku to w granicach 10-15°, ponieważ pochodzą z klimatu śródziemnomorskiego...
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#10
Tak raczej powinno się je zimować właśnie w takiej temperaturze. Zazwyczaj najlepiej sprawdzić temperatury w rejonie ich występowania i na tej podstawie dobrać temperaturę zimowania.
Pytania do dzienników: 
KLIK

Dzienniki:
Lasius ( Chthonolasius) sp.
Camponotus baldaccii
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytania do dzienników Kowala Kowal 9 1,069 21 Lut 2024, 14:49
Ostatni post: spirit
  MM - mój miszmasz - pytania Michał Michlewicz 15 4,676 18 Sty 2024, 03:07
Ostatni post: Poncyriusz
Star Pytania do dzienników. Quettlu 0 111 17 Lut 2023, 14:03
Ostatni post: Quettlu
  Camponotus fedtschenkoi - pytania do dziennika Nikovsky 0 108 12 Gru 2022, 00:29
Ostatni post: Nikovsky
  Pytania Manica rubida Skrask 0 104 03 Paż 2022, 20:23
Ostatni post: Skrask

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości