#1
Jakiś czas temu zmotywowany brakiem tych gniazd w sklepach z mrówkami, postanowiłem własnoręcznie wykonać takie gniazdo.
Projekt tradycyjnie wykonał krzychu072. 

Projekt gniazda ziemnego do pobrania w formacie *pdf.
Projekt dotyczy gniazda z szyb o grubości 4 mm.

.pdf   Gniazdo-ziemne-projekt.pdf (Rozmiar: 338.3 KB / Pobrań: 171)


   

Skorzystałem z usług szklarza, któremu dostarczyłem rysunek z wymiarami szybek. Ku mojemu zdziwieniu  koszt jednego gniazda (szkło+cięcie+wiercenie i szlifowanie) to około 25 zł.
Dodatkowo znajomy wydrukował mi zestaw narzędzi potrzebny do sklejenia całości. Smile
Poniżej kilka zdjęć przedstawiających proces klejenia.

                       

Dziś mam trzy takie gniazda. Dwa z wypełnieniem ziemnym i jedno z korkiem z wyfrezowanymi komorami.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Bardzo fajny projekcik Smile. Sam miałem parę prób by zrobić sandwicha, ale zawsze mi nie wychodzi.
Acromyrmex octospinosus, Crematogaster scutellaris, Camponotus lateralis, Camponotus barbaricus i wiele innych  Rolleyes

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
   
Musisz się bardziej postarać. Faktycznie bez tych plastikowych narzędzi jest trudniej, ale da się to zrobić. Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Szkoda pieniędzy na szkło. Łatwiej odlać gniazdo gipsowe i przykryć szybką Smile.
Acromyrmex octospinosus, Crematogaster scutellaris, Camponotus lateralis, Camponotus barbaricus i wiele innych  Rolleyes

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
A ja jestem zwolennikiem prawie nie zniszczalnej plexi Tongue
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Plexi jest fajna, bo łatwo docinać Smile. Tylko niestety łatwo się rysuje i matowieje po jakimś czasie.
Acromyrmex octospinosus, Crematogaster scutellaris, Camponotus lateralis, Camponotus barbaricus i wiele innych  Rolleyes

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
A podałbyś wymiary tego gniazda? Big Grin
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
Zapomniałem o tym Smile
Rozmiar 25/15/1 cm
Dasz rade zobrazować sobie który wymiar jest który ?  Tongue
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#9
Tak ;P
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#10
Dla jakiego gatunku będzie to gniazdo ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości