#11
Zrobiłem trzy takie gniazda.
Dwa z nich wypełnione są mieszanką piachu i gliny wędkarskiej w proporcjach 3:1. Mieszkają w nich Messor capitatus i Lasius cf. umbratus.
Natomiast trzecie gniazdo ma wypełnienie z korka i mieszka w nim Crematogaster scutellaris.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#12
otwieraj produkcje  Big Grin
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#13
Może mi ktoś wytłumaczyć jak jest z nawadnianiem gniazda ziemnego? Czy jak włożę do niego np. M.Barbarus to będę musiał je nawadniać czy tylko za pierwszym razem a później mrówki dadzą radę z przekopaniem go i nawadnianiem z poidełka?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#14
Gniazdo typu sandwich nawadnia się rzadziej niż gniazda otwarte z których woda szybko paruje. Czy nie będziesz musiał nawadniać potem to zależy od tego jak duża kolonia mrówek mieszka w tym gnieździe. Kilkaset mrówek jest w stanie samemu sobie takie gniazdo nawodnić, mniejszej koloni trzeba pomagać od czasu do czasu.
Odpowiedz
Podziękowanie od: Zdzichu
#15
Cześć, odsprzedałbyś/udostepniłbyś projekt? Chcę na wiosnę samemu zbudować i szukam pewnego projektu.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#16
Proszę bardzo.
Projekt gniazda ziemnego do pobrania w formacie *pdf.
Dodam że projekt wykonał krzychu072 i dotyczy on gniazda z szyb o grubości 4 mm.


Załączone pliki
.pdf   Gniazdo-ziemne-projekt.pdf (Rozmiar: 338.3 KB / Pobrań: 197)
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#17
Dzięki bardzo.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#18
A gdyby ktoś szukał konektorków do takiego gniazda to krzychu072 drukuje takie. 
Dodam że przestrzeń miedzy szybami to 1 cm, średnica dziury w szybce 1 cm i konektorek do wężyka o średnicy 1 cm Smile 

[Obrazek: IMG_20190205_143721.jpg]
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#19
Na miejscu tego szklarza, to wstydziłbym się coś takiego za darmo komuś dać. Tragedia. Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#20
A to fakt. Partacz jakich mało. Oprócz gniazd popsuł mi jeszcze arenę Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości