#1
Dzień dobry mam już od niedawna problem z komorą nawadniającą gniazdo, otuż formikarium zrobiłem sam, gips firmy Dolina Nidy, formę do odlania gipsu zrobiłem z plasteliny. mam już dwa takie formikaria  pionowe i poziome i w obu ten sam problem szukałem w necie ale nic nie znalazłem. W komorze pojawia sie tak jakby grzyb mimo że podaje wodę czystą i w środku jest czysto.Pojawiają się też małe wielkości 1 mm plamki. Tam gdzie nawadniam takie coś się dzieje a tam gdzie siedzą mrówki żadnej plamki nie ma i gips jest normalny i wilgotny. roztoczy nie mam po mrówkach sprzątam codziennie. Boję sie że mi mogą mrówki paść.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Wstaw jakieś zdjęcia.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Nie powinieneś się przejmować. Ja mam większość mrówek w tym gipsie i nic im się nie dzieje. Na nawet momentami pokazały się jakieś fioletowe spoty (pewnie od barwnika). Ten gips mieszają tonami więc coś tam zawsze wpadnie zanieczyszczenia.
Odpowiedz
Podziękowanie od: Krzysztof Brzózka
#4
(23 Cze 2019, 17:41)Boolg napisał(a): Nie powinieneś się przejmować. Ja mam większość mrówek w tym gipsie i nic im się nie dzieje. Na nawet momentami pokazały się jakieś fioletowe spoty (pewnie od barwnika). Ten gips mieszają tonami więc coś tam zawsze wpadnie zanieczyszczenia.

O to dzięki mi też właśnie się pojawiła taka jedna fioletowa plama
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem AntMan 1 101 21 Maj 2023, 17:47
Ostatni post: AntMan
  Camponotus barbaricus pytania o formikarium mistrzou 5 1,732 30 Lis 2022, 00:16
Ostatni post: Kowal
Exclamation Problem z królową Messor Barbarus! Pilne! Proszę o pomoc! Anonimowy1979 1 2,979 30 Cze 2022, 19:18
Ostatni post: Woolfy05
  Drewniane formikarium uw2g288 3 1,712 16 Sie 2020, 13:55
Ostatni post: uw2g288
  Problem z czerwieniem Camponotus barbaricus Saeyl 1 741 25 Lip 2020, 22:18
Ostatni post: Revan

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości