#1
Lightbulb 
Ten nie dość częsty w polskiej hodowli gatunek pojawił się u mnie 19 lipca podczas moich wakacji w Chorwacji. Kolonie odłowiłem spod kamienia na plaży, w grupie była tylko jedna królowa, jednak przekonacie się, że nie zawsze więcej znaczy lepiej  Tongue . Mrówek jest zaledwie 100, i około drugie tyle w potomstwie. Aktywnie pobierają pokarm, chodź nie są to agresory typu Pheidole, a bardziej spokojne mróweczki pokroju naszych rodzimych Temnothorax sp. . Warto zwrócić uwagę na ich wielkość, ponieważ tym się wyróżniają najbardziej, albowiem wynosi ona w niektórych przypadkach nawet poniżej 1mm, a królowa osiąga ok. 3-4mm. Pewnie ktoś się zapyta " na co komu mrówki, których nawet nie widać", mi mały rozmiar zupełnie nie przeszkadza, a wręcz bardzo lubię takie mikruski. 

Kolonie udało mi się odłowić spod kamienia przy plaży  Tongue , była ona moniginiczna.


Dobra  skoro trochę teorii już znacie, pokaże wam jak wygląda ich hodowla u mnie.
   
Jest to probówka 10/100mm podłączona do sosjerki za pomocą wężyka 8mm



Królowa czerwi aż miło. Z pierwszych jajek złożonych u mnie są już larwy, jest ich cały grom
Stan kolonii:
Królowa:1
Robotnice: ok.100 
Poczwarki: ok. 30
Larwy: 200-300
Jajka: ok.100

Jak wyżej napisane, potomstwa  jest ogrom i oby szło tak dalej  Big Grin .

   
Jajka udało złapać się na zdjęciu jednak larwy są pod namiotem z robotnic  Smile.

   
A tutaj ślicznie napchane robotnice, prawie jak fake honey ants, no nie ? Big Grin.

23.08.2018
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camponotus nicobarensis by STROUX STROUX 3 2,168 22 Lip 2019, 00:11
Ostatni post: STROUX
  Solenopsis fugax by STROUX STROUX 1 1,735 23 Sie 2018, 13:03
Ostatni post: STROUX

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości