#1
Posiadam kolonie Tetramorium Caespitum wraz z królową Strongylognathus testaceus w strzykawce w której wyschla woda, wata jest już nawet sucha a kolonia jest podłączona wężykiem 8 mm do nowej strzykawki w której wody starczy na kilka msc. Mrówki nie chcą się przenieść od 2 tygodni a nie chce żeby coś się stało kolonii przez brak wilgoci.

Wątek przeniesiony z "Rójki" - korek
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Umieść obie probówki na arenie obok siebie. Zrób przegrody i koniecznie zwężenie wylotu w tej nowej. Zaciemnij ją czymś.
Mrówki muszą poczuć się bezpiecznie żeby się przeprowadzić. Ponadto Tetramorium sp. może przeprowadzać się miesiącami, czerpiąc wodę z nowej probówki a mieszkając w starej.
Także nie ma czym się przejmować.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Nie da sie tego jakoś przyspieszyć? Jeszcze chciałem o coś zapytać, ponieważ kupiłem opakowanie mącznikow za chyba 8 zł było ich trochę więc włożyłem do nawet sporego plastikowego pojemnika, wsypałem płatki owsiane jako podłoże i 3 rodzaje suchej karmy dla psa, od kupienia dałem 2 razy owoc ale mino dobrych warunków (tak mysle) codziennie wyciągam około 5 martwych mącznikow, myślisz ze czemu się podgryzaja bo ja już sam nie wiem.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
(19 Wrz 2019, 20:27)Boxerek xd napisał(a): Nie da sie tego jakoś przyspieszyć?

Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Smile

(19 Wrz 2019, 20:27)Boxerek xd napisał(a): Jeszcze chciałem o coś zapytać, ponieważ kupiłem opakowanie mącznikow za chyba 8 zł było ich trochę więc włożyłem do nawet sporego plastikowego pojemnika, wsypałem płatki owsiane jako podłoże i 3 rodzaje suchej karmy dla psa, od kupienia dałem 2 razy owoc ale mino dobrych warunków (tak mysle) codziennie wyciągam około 5 martwych mącznikow, myślisz ze czemu się podgryzaja bo ja już sam nie wiem.

No tutaj to już nie pomogę.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Mają jakieś robotnice lub potomstwo?
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Manica rubida nie je szonator 3 78 29 Cze 2023, 12:49
Ostatni post: Skrask
  Mrówki w probówce Akinator 4 171 08 Cze 2023, 09:33
Ostatni post: Akinator
  Formica sanguinea nie wychodzi Cezary 4 3,331 19 Lip 2021, 18:30
Ostatni post: kandarpl
  Czy śą mrówki zimnolubne? Cezary 4 2,256 19 Sty 2021, 21:23
Ostatni post: Cezary
  Mrówki chcą uciec xelada91 4 1,084 27 Maj 2020, 09:45
Ostatni post: Jan Pru

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości