#1
Od tygodnia mrowki nie chcą nic jeść. Nie piszcie mi że jedzą tylko ja tego nie widze bo jedzenie jest nietknięte. Zaczynają umierać, chyba zdechly już ze 4 i reszta robotnic je zjadła. Nie wiem o co chodzi, siebie zjadają a mojego pokarmu nie chcą. Jajka praktycznie w ogóle nie rosną. Jeżeli komuś to pomoże to są to C. nicobarensis i podaje im martwe mączniki.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Można prosić zdjęcie ?

Są w probówce ? Dajesz jedzenie pod nos ? Mają stały dostęp do miodu ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Trzymam w strzykawce, szkodzi to im? Jedzenie dawałem i pod nos i na mini arenę z plastiku (jakiś czysty pojemnik), tak mają dużo miodu.


Jeżeli chodzi o zdj to zrobię jutro, bo nie mam dobrego światła i mój aparat w telefonie nie jest najlepszy.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Nie rosną jajka? Może stagnacja nawet podczas stagnacji jedzą...
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Przede wszystkim napisz jak liczna jest ta kolonia. Jak długo ją masz. Czy mają potomstwo jakieś oprócz tych jajek. Jaką mają temperaturę.
Jajka nie rosną, wykluwają się z nich larwy i to one rosną. Wtedy potrzebują białka do wzrostu. I najlepiej wstaw zdjęcie.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Kolonie kupiłem 2 miesiące temu, już 2 tygodnie temu mrowki coś odwalaly i były ospale a po 3/4 dniach przewracaly się i ruszaly tylko nogami aż w końcu zdychaly - padło ich chyba z 10. Przeprowadziłem je tydzien temu do strzykawki (tzn. 2 sklejone razem klejem na gorąco). Wszystko bylo dobrze, mrowki przestały chorować ale teraz nic nie jedzą. Piją tylko miód a królowa ma już odwlok wielkości tułowia. Co do potomstwa to źle napisałem jest kilka poczwarek coś koło 5 (zawsze nie spadało poniżej 12), troche larw (zawsze była masa) i żadnego jajeczka. Trzymam je w temperaturze pokojowej czyli w nocy spadek gdzieś do 21, rano 23 i od godz 15 kiedy jest napalone w komiku 26. Kolonia liczy 16w chociaż gdyby nie zdychaly byłoby już ich ponad 30.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
Wrzuć te zdjęcia. Gdybyś nie wiedział jak to tutaj masz ściągawkę.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
Jak jedzą miód to nie jest najgorzej na kilka dni nie próbuj podawać białka za 3-4 dni spróbuj podać bo teraz po prostu kolonia ochoty nie ma
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#9
Nie mam lepszego sprzętu do robienia zdjęć. Więc jest bardzo słabej jakości.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#10
Te mączniki kroisz im na kawałki? Miód jedzą? Ja bym zaczął je dogrzewać.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mrówki z Paragwaju KitApple 2 687 12 Kwi 2022, 21:22
Ostatni post: Drwal
  Mrówki do wiwarium Belphegor 4 1,590 06 Gru 2019, 21:22
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości