#21
W naturze wiadomo że mrówki jedzą tylko certyfikowana żywność oraz piją wodę RO;-)
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#22
Mineralna niegazowana też może być ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#23
Oczywiście, że tak.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#24
Dostałem już te formikarium z Mrowkoyada, ale mam kilka pytań. Probówkę do nawadniania powinno zatkać się watą (a jeśli tak to ile tej waty użyć) ? Przy mojej ilości mrówek będę musiał im chyba udostępnić więcej miejsca niż te 3 początkowe komory. W takiej sytuacji lepiej zrobić im 2 wejścia do gniazda ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#25
Daj im trzy komory. Jak się wprowadzą to zobaczysz ile zajmują miejsca i wtedy otworzysz ewentualnie śluzę. Drugie wejście podłącz, ale na razie zatkaj watą. 
Probówka nawadniająca musi być zatkana watą, tak żeby wata delikatnie wystawała i dotykała gipsu. 
Ile waty ? 
Tyle żeby się woda z probówki nie wylała Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#26
Wczoraj (27 czerwiec) w godzinach wieczornych w końcu podłączyłem mrówkom nowe gniazdo i arenę. Nową arenę z nowym gniazdem podłączyłem podobnie jak ty, wężyk wcisnąłem ok. 2 cm do areny i przysypałem piaskiem (drugi wężyk zatkałem watą). Mrówkom to się widocznie nie spodobało i całkowicie odsłoniły wężyki, ta wata którą zatkałem drugi wężyk również im przeszkadza i próbują ją usunąć (wcześniej zaczęły kopać w rogach areny po przeciwnej stronie, ale po dokopaniu się do dna przestały dalej kopać). Jakieś pojedyncze mrówki odwiedzają nowe gniazdo, ale przeprowadzić się na stałe nie chcą, za to w wężyku łączącym nowe gniazdo i nową arenę zauważyłem dziś dwie martwe mrówki a w nowym gnieździe jedną. Nawadnianie chyba działa bo widzę wilgoć w szczelinach w komorze nawadniającej. Gąbka florystyczna w starym gnieździe jest sucha, a mimo to mrówki nie chcą się przenieść. Trzeba czekać, aż się zdecydują na przeprowadzkę ? Może trzeba coś jeszcze zrobić ? Zdjęcia https://photos.app.goo.gl/UBjjszPNJVQnteRYA

ps. Dziś 29 czerwca poddałem się i nawodniłem im stare gniazdo. Przez te 3 dni padło mi około 15 mrówek.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#27
Mają kawałek drogi do nowego gniazda. Skoro wynoszą tam martwe mrówki to znaczy że póki co traktują je jak śmietnik. Dobrze że zasłoniłeś nowe gniazdo. Starego nie zasłaniaj. I pozostaje czekać Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#28
Przez 3 dni, od 27 czerwca do 29 czerwca mrówki nie były zainteresowane nowym gniazdem. Czasami kilka mrówek (2, 3) odwiedzały nowe gniazdo, ale na stałe nie chciały się przenieść. Komora nawadniająca w starym gnieździe byłą sucha, nowe gniazdo było odpowiednio nawodnione, śmiertelność mrówek ZNACZNIE wzrosła. W końcu poddałem się i nawodniłem im stare gniazdo, równocześnie odsunęłem im zasuwkę (4 dodatkowe komory) i wyciągnąłem watę z wejścia do gniazda numer 2.  Moje zdziwienie było ogromne gdy po 2 godzinach zajrzałem ponownie i zobaczyłem, że królowa, wszystkie jaja i poczwarki były już w nowym gnieździe (mrówki były w trakcie przenoszenia nasion). Może mrówki stwierdziły, że 3 komory to za mało i dlatego nie chciały się przenieść ? Niestety część mrówek została w starym gnieździe (ok 3-4 po starej arenie chodziły). Mrówki które zostały za nic w świecie nie chcą się przenieść, mimo, że nie mają już żadnych nasion. Może znów mrówki stwierdziły, że te 7 komór w nowym gnieździe to za mało ? Sam już nie wiem, a szkoda było by stracić te mrówki które zostały. Zdjęcia https://photos.google.com/share/AF1QipMF...9Rd2psZ19R
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#29
Zrób im eksmisję ręcznie.
Rozkręć gniazdo i wytrzep na arenę.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#30
W poprzednim formikarium do ogrzewania używałem kabla grzewczego i termostatu Ringder AC-112. W tym nowym nie za bardzo wiem gdzie powinienem czujnik podłączyć, do gniazda go nie wsunę, nie mieści się. Kabel grzewczy położyć po prostu na górze areny ? Pytanie ostatnie, czy mrówkom można podawać nasiona, jeśli od ich zakupu minął 1 rok ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Problem z królową Messor Barbarus! Pilne! Proszę o pomoc! Anonimowy1979 1 2,981 30 Cze 2022, 19:18
Ostatni post: Woolfy05
  Czy to poczwarki królewskie? PLrc 2 2,902 15 Lip 2021, 14:50
Ostatni post: PLrc
  Czy królowa f. sanguinea wytrzyma? PLrc 5 3,391 14 Lip 2021, 01:03
Ostatni post: Gdahuks
  Messor Barbarus światło/pokarm patryk1995r 1 2,786 15 Mar 2021, 14:15
Ostatni post: kandarpl
  Czy śą mrówki zimnolubne? Cezary 4 2,256 19 Sty 2021, 21:23
Ostatni post: Cezary

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości