#1
Witam przymierzam się do załozenia hodowli messor aciculatus natomiast jest bardzo mało informacji na ich temat a ciekawi mnie kilka ważnych kwestii i być może ktoś jeszcze da mi kilka porad. 
1. Szybkość rozwoju tego gatunku wiadomo że wszytsko zależy także od kolonii i warunków natomiast zastanawia mnie jaka liczebność mogę osiągnąć np po 2 latach hodowli. 
2.czy mrówki radzą sobie z większymi nasionami bo jednak te mrówki osiągają do 5 mm i nie posiadają majorów 
3.zastanawiam się czy 27-28 stopni w gnieździe będzie odpowiednie i jaka wilgotność utrzymywać. 

Oczywiście wszystkie porady mile widziane i z góry dziękuję  Wink
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Najlepiej zapewnić gradient temperatur w gnieździe, grzanie całego jest gorszym rozwiązaniem. Mrówki wybiorą odpowiednią temperaturę.
Pamiętaj że wysoka temperatura znacznie skraca cykl od jaja do imago, ale równocześnie skraca życie imago.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Tak tak to oczywiste źle sformułowałem pytanie oczywiście chodziło mi o cześć gniazda podgrzewanego a orientujesz się jak u nich z rozwojem czy rozwijają się podobnie do messor barbarus czy jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Mam jedynie doświadczenia z Messor barbarus i Messor structor.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Mam je, aktualnie okolo 70+w. Tempo rozwoju porownywalne do barbarus.

Jak na razie w porownaniu do Messor barbarus w podobnej liczbie to:
- mniej syfia
- z nasion wszystko co wieksze od prosa nie ruszaja
- jesli nie natniesz (naciac, nie przeciac) swierszcza to dlugo im schodzi z dobraniem sie do srodka
- sa mniej plochliwe
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Właśnie o to mi chodziło dzięki wielkie Smile
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Adopcja królowej messor barbarus AntsAndterra 2 1,129 12 Kwi 2022, 21:57
Ostatni post: Drwal
  Żywienie Messor korek 8 6,150 16 Cze 2019, 21:39
Ostatni post: Formicjusz
  Rozmiar Messor sp. CyaMickey 1 1,554 04 Wrz 2018, 08:18
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości