#1
Mam królową złapaną w tym roku (22 sierpnia). Składa jajeczka, ma ich trochę pod sobą, ale żadnych poczwarek jeszcze. Czy to jest normalne? Czy o czymś zapomniałem?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#2
Ktoś jest na tym forum?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#3
Witam.
Bądź cierpliwy aż ktoś odpowie po prostu Wink

A larwy jakieś są?
Niestety ale zdarzają się takie królowe które tylko składają jaja ale nic z nich nie ma Sad Czemu tak się dzieje nie wiem niestety. Jest też opcja że zjada jaja i składa nowe.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#4
Jaja są różnych wielkości i zdaje się być ich coraz więcej
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#5
Jesteś pewny że to jaja? One są raczej tej samej wielkości u jednej królowej, mogą się różnić w zależności od gatunku. Może to jednak są larwy? Tutaj:
https://forum.formicopedia.org/viewtopic.php?f=1&t=7324 pokazałem jak wyglądają poszczególne stadia rozwoju. Mimo to od sierpnia to sporo czasu i już powinny być robotnice...

Odpowiedz
Podziękowanie od:
#6
Ten gatunek z reguły robi wszystko wolno, ale pierwszy raz spotkałem się z takim tempem ?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#7
(24 Lis 2020, 23:46)Kuper136 napisał(a): Ten gatunek z reguły robi wszystko wolno, ale pierwszy raz spotkałem się z takim tempem ?
A może to po prostu stagnacja?
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#8
Możliwe-jaja mogą być zgniłe lub zepsute, a królowa nie ma już energii do składania następnych. Sprawdź czy to na pewno jaja, a jeśli tak przezimuj i/lub podrzuć poczwarki.
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#9
Dzisiaj dopatrzyłem się kilku larw pod jajkami
Odpowiedz
Podziękowanie od:
#10
(25 Lis 2020, 15:48)Kuper136 napisał(a): Dzisiaj dopatrzyłem się kilku larw pod jajkami

Kiedy wszystkie jaja będą larwami przezimuj kolonie.
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Doświadczenia związane z hodowlą Lasius emarginatus Thomson 5 3,160 05 Gru 2021, 02:40
Ostatni post: Robal
  L. Flavus Kubus 1 750 27 Sie 2020, 17:51
Ostatni post: korek
  Problem z przeprowadzką Lasius Niger little_star54 3 1,043 17 Cze 2020, 20:51
Ostatni post: little_star54
  Rozwój Lasius niger K.B. 3 1,715 16 Sie 2019, 10:28
Ostatni post: AntKeeper.pl
  Królowa lasius niger Wojtek8143 1 1,186 20 Cze 2019, 19:13
Ostatni post: korek

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości