#1
Witam w moim dzienniku o mojej pierwszych pociechach, czyli o mrówkach z gatunku Lasius flavus. Na formicopedii, gdzie jestem... no... nieco dłużej, pisałem już bardzo podobny i robię to w ciągu dalszym. Przypominam, tam znajdziecie mnie pod tym samym nickiem. Bez zbędnego gadania, zaczynam temat:

Wprowadzenie:
Lasius flavus to gatunek będący ze mną od 24.VII.2018 roku, kiedy to królową znalazłem na tarasie za domem. Początkowo przebywała w pudełku po tic-takach, lecz po dwóch dniach przywędrowała paczka z probówkami i pęsetami. Więc od tej pory królowa miała święty spokój w otulinie w ciemnej szafie. Miło czerwiła, nie podkarmiałem jej. 13 września, dzień po moim powrocie ze szpitala, spotkała mnie miła niespodzianka i ujrzałem pierwszą, białą robotnicę. Kolonia w grudniu była hibernowana w temperaturze 5-7 stopni przez dwa miesiące w starej lodówce w piwnicy. O dziwo przeżyła to, i nadal się rozwijają. 

28.IV.2019
Kolonia liczy sobie 12 robotnic i niestety żadnych poczwarek. Ostatnio były trzy i z każdej już wylęgła się robotnica. Niestety spadła i ilość jaj/larw, a to chyba ze względu na mój czterodniowy wyjazd do Karpacza. Zazwyczaj co drugi dzień podaję im pająka, i co drugi dzień go sprzątam, czyli taka zmiana: jednego dnia daję, drugiego sprzątam. I tak w kółko. Dostęp mają również do miodu wielokwiatowego wyrobu mojego wujka, bardzo smaczny, polecam Tongue. Jako tako wybiegu nie posiadają, bo jest ich po prostu mało. Aczkolwiek za około trzy miesiące otrzymam mini formikarium składające się z areny 3d, otworu na wężyk i dwóch probówek. Zaletą takiego formi jest łatwość w utrzymaniu niewielkich kolonii. Wtedy w jeden otwór podłączę kolonię, a w drugiej umieszczę kokony (o ile zlokalizuję jakieś gniazdo).
Odpowiedz
Podziękowanie od:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lasius fuliginosus Kowal 13 935 08 Mar 2024, 00:35
Ostatni post: Kowal
  Lasius niger patyczak04 0 67 09 Sie 2023, 00:59
Ostatni post: patyczak04
  Dziennik Myrmica sp TerraAnts 0 96 24 Maj 2023, 16:40
Ostatni post: TerraAnts
  Lasius brunneus Hubert 7 1,676 23 Kwi 2023, 16:36
Ostatni post: Hubert
  dziennik messor barbarus - igor igor 0 201 16 Lut 2023, 18:39
Ostatni post: igor

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości